Yerel seçimlere doğru

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT Nüfus İdaresi Müdürlüğü 31 Mart2019 tarihinde Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimi dolayısıyla muhtarlık bölgesi askı listeleri; Yüksek Seçim Kurulunun 28.12.2018 tarih ve 1134 sayılı kararı ve 140/1 nolu genelgesi gereği, 04.01.2019 tarihinde saat 08.00 de askıya çıkmış olup, 17.01.2019 tarihinde saat 17.00 de askıdan indirileceğini bildirdi.

Seçmen niteliğine sahip vatandaşlardan Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle askıya çıkan muhtarlık bölgesi askı listelerinde ismi olmayanların, MERNİS adres kayıt sisteminde kaydı bulunmayanlar, kendisine ait kimlik veya adres bilgilerinde yanlışlık veya eksiklik bulunanların nüfus müdürlüğüne başvurmaları gerektiği hatırlatıldı. Bu durumda ilgilinin, adres beyanı için elektrik, su, telefon, doğalgaz sözleşmesi veya faturası, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden biri ile başvurusunu yapmaları istendi. Öğrenci olup, seçmen niteliği taşıyan ve öğrenim gördüğü yerleşim birimlerinde oy kullanmak isteyenlerin ise, öğrenim gördükleri okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları belgeler ile ilgili nüfus müdürlüklerine başvurmaları gerektiği kaydedildi. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Naci Avşar da, İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinin 31 Ekim 2019 tarihine kadar nüfus, T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, pasaport müracaat ve işlemlerinde hizmet vermek için hafta içi her gün saat 19.00 a kadar açık olduğunu söyledi. Avşar, bununla birlikte 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi muhtarlık bölgesi askı sürecinde de Cumartesi-Pazar günleri de hizmet verileceğini duyurdu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu