Akkuş’tan rövanşı alamadık

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Voleybol Erkekler 1. Ligi B Grubu’nun iddialı takımlarından Sorgun Belediyespor kendisi gibi bir başka iddialı takım olan Akkuş Belediyespor’a kendi evinde 3-2 yenilmekten kurtulamadı.

Yenilenen Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşma her iki takımın karşılıklı sayılarıyla başladı. İlk teknik mola öncesinde konuk ekip 11-7 öne geçince Sorgun Antrenörü Mehmet Şahin teknik molayı beklemeden mola aldı ancak mola sonrası oynanan ilk sayıyı da kazanan Akkuş Belediyespor ilk teknik molaya 12-7 önde girdi. Teknik mola sonrası üst üste aldığı sayılarla farkı bir ara 8 sayıya kadar çıkaran Ordu temsilcisi karşısında toparlanan ve set sonlarına 20-21 ile bir sayı geride giren Sorgun Belediyespor set sonunda yeniden üstünlüğü ele geçiren rakibine karşılık veremeyince Akkuş Belediyespor bu seti 25-22 kazandı.

Maçın ikinci seti de ilk sette olduğu gibi karşılıklı sayılarla başladı. Bu sette ev sahibi Sorgun Belediyespor rakibine üstünlüğünü kabul ettirip teknik molaya 12-9 önde giren taraf oldu. Teknik mola sonrasını da iyi oynayan Yozgat temsilcisi farkı 5 sayı açıp durumu 15-10 a getirince bu kez Akkuş molası geldi. Mola sonrası toparlanan Akkuş durumu 22-20 ye getirince Mehmet Şahin bu setteki ikinci molasını almak zorunda kaldı. Mola sonrası toparlanan ev sahibi bu seti 25-21 kazanarak durumu 1-1 yaptı.

Maçın 3. setinde de üstün olan Sorgun Belediyespor teknik molasına 12-11 üstün girdiği setin sonlarında farkı 5 sayı kadar açarak durumu 23-18 e getirdi. Bu dakikadan sonra Akkuşlu oyuncuların çabaları sonuç vermeyince maçın üçüncü setini 25-21 kazanan taraf Sorgun Belediyespor oldu ve setlerde 2-1 öne geçti.

Maçın 4. setin de bu kez üstünlük konuk ekip Akkuş Belediyespor’da idi. Teknik molaya 12-8 üstünlükle giren ve set boyunca üstünlüğünü koruyan Ordu temsilcisi seti 25-18 kazanarak, setlerde durumu 2-2 ye getirdi.

Final setine bu kez ev sahibi takımın sayıları ile başlandı ancak karşılıklı alınan sayılarla normal süresi 14-14 sonuçlanan final setinde 4 kez maç sayısı atan Sorgun Belediyespor bir türlü istediği sayıyı bulamayınca set uzadı ve bu kez maç sayısı atma sırası Akkuş Belediyespor’a geçti. Onlarda ardı ardına 6 kez maç sayısından yararlanamadı ve durum 22-22 oldu. Bu dakikadan sonra üst üste 2 sayı alan Akkuş Belediyespor final setini 24-22 kazanarak 2 puanı hanesine yazdırmayı bildi. Böylelikle Akkuş Belediyespor maçtan 2 puanla ayrılarak, maçtan 1 puanla ayrılan Sorgun Belediyespor’a 1 puan daha yaklaştı ve aradaki puan farkını 2 ye indirdi.

Sorgun Belediyespor Başantrenörü Mehmet Şahin çok iyi bir maç olduğunu ancak kazanan tarafın kendileri olmamasından dolayı üzgün olduklarını ifade ederek ligin ikinci yarısının ilk maçında son haftalarda yakaladıkları performansı sürdüremediklerini ve iki puan kaybettiklerini dile getirdi.

İkinci yarıdaki maçların telafisi olmadığını belirten Şahin, “Öncelikli hedefimiz play off maçları, sonrasında ise final grubuna yükselmek. Final grubunda oldukça çekişmeli geçecek maçlar sonucunda Efeler Ligi’ne çıkacak iki takım belli olacak. İnşallah bu iki takımdan biri biz oluruz” dedi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu