AK partide stres, MHP ve İYİ partide heyecan

Ekleyen admin on Oca 11th, 2019 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yerel seçimlere 3 aydan daha az bir zaman kala, Sorgun’da MHP ve İYİ Parti belediye başkanı adaylarını açıklarken, AK Partide ise hala belirsizlik sürüyor.

Bu belirsizlik AK Partili aday adaylarında strese neden olurken, MHP ve İYİ Parti adayları şimdiden heyecanla seçim çalışmalarına başladılar.

MHP’NİN ADAYI ERKUT EKİNCİ

MHP, 31 Mart 2019′daki yerel seçimlerinde Yozgat’ın ilçelerinde aday olacak 4 ilçe ile 13 belde belediye başkanını ilan etti.

Akdağmadeni ilçesinde Nezih Yalçın, Saraykent’te İdris Öğel, Şefaatli Ahmet Demirel aday gösterildi. Akdağmadeni ilçesinin Belekçihan Beldesinde Fikret Kaçıral, Oluközü’nde Hasan Aydınsoy, Umutlu’da Mehmet Ünal,

Boğazlıyan ilçesinin Yamaçlı Beldesinde Musa Geçimli, Yenipazar’da Şaban San, Çayıralan Konuklar’da Erkan Şahan, Çekerek Özükavak’da Çetin Bayazit, Saraykent Dedefakılı’da İrfan Karabulut, Sarıkaya Karayakup’da Metin Karaman, Halıköy’de Hüseyin Murat aday oldu.

MHP’nin  Sorgun adayları ise şöyle açıklandı:

Sorgun merkezde Erkut Ekinci, Sorgun Araplı’da Adem Ertuğrul, Bahadın beldesinde Gökhan Özdemir, Eymir beldesinde Mustafa Katırancı, Doğankent beldesinde İbrahim Aygül.

Sorgun merkez adayının belirlenmesinde son yapılan kamuoyu araştırmasının etkili olduğu,  adaylık için başvuran dört aday adayından Erkut Ekinci, Tahir Demirel, Yılmaz Kılıçarslan ve Kazım Ergün içinden Erkut Ekinci’nin ön plana çıktığı belirtildi.

İYİ PARTİ’NİN ADAYI BULUT.

Yerel seçimler yaklaşırken partiler adaylarını açıklamaya devam ediyor.
Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı Erkut Ekinci olurken, İYİ Parti de adayını Sorgun’da Harita Kadastro Mühendisi olarak yıllardır faaliyet gösteren Bultaş Mühendisliğin sahibi,  Nizamettin Bulut  olarak açıkladı.

MİLLİYETÇİ ÇİZGİDEN GELİYOR

İyi Parti’nin adayı Harita Kadastro Mühendisi Nizamettin Bulut, 1995 yılında Sorgun’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sorgun ilçe başkanlığı görevini yaptı. Yine MHP’den iki dönem belediye meclis üyeliği yapan Nizamettin Bulut, milliyetçi muhafazakar seçmenin yakından tanıdığı bir isim.

Harita Kadastro Mühendisi Bulut, İyi Parti Yozgat teşkilatına adaylık başvurusunda bulunarak çok çalışıp seçim kazanarak Sorgun’un geleceğine güzel hizmetlerle imza atmak istediğini ifade ederek “İyi Parti’nin Yozgat teşkilatlanmasında kurucu üye olarak bulundum. Sorgun halkımızın teveccühleriyle başkan adayı oldum. Bu süreç içerisinde 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde başarılı olmak için teşkilatımız ve vatandaşlarımızla var gücümüzle çalışacağız.” dedi.  (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu