GÜRÜLTÜ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ

Ekleyen admin on Ara 25th, 2018 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Fuzuli-i Bağdadî’nin çok güzel bir sözü var: “Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.”

Biz, insanın ve toplumun menfaatine olan, hak ve hakikati söylemeye devam edeceğiz. İnşallah bu sözlerimiz denizdeki dâhilî dalgalar gibi genişleyerek etkili ve yetkili makamlarda makes bulur.

Bizim toplumumuzun ortak bir takım değerlerini ifa ederken genel manada insanları rahatsız edici davranışlardan uzak durulmasıyla ilgili yazılar yazmıştık. Mesela: “Sokak düğünleri, düğün konvoylarındaki ve asker uğurlamalarındaki çılgınlıklar, havaî fişekler havaya ateş açmalar..” bu ve buna benzer Vandallıkları kısmen önleyici tedbirler alındı, şükürler olsun!

Şimdi ise, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla çok önemli; sosyal bir rahatsızlığın, huzursuzluğun ve kirliliğin önüne geçilmiş olacaktır inşallah! Sayın Cumhurbaşkanımız, İl Başkanlarıyla Külliyede yaptığı bir toplantıda onların şahsında bütün Siyasî Partilere bir talimat verdi. Neydi o talimat? Bundan böyle gürültü ve görüntü kirliliğine sebebiyet verilmemesi için; parti bayraklarının, filama ve afişlerinin rastgele yerlere asılmaması, sadece parti merkezlerine asılması, cadde ve sokaklarda hoparlörlerle naralar atılmaması gerektiğini dile getirdi. İnşallah diğer partiler de bu temenniye uyar da, seçim yasaklarına kadar sinir sistemlerimiz altüst olmaz. Buradan yetkililere sesleniyorum. Lütfen bu konularda yasa çıkarınız, uymayanlara da cezai müeyyide uygulayınız. Alelekser bu toplumun bu konudaki talebi budur.

Söz buraya gelmişken, bu toplumun kanayan bir yarasını daha yetkililere arz ediyorum. O da şudur: Siyasî Partilere hazineden ödenen bu yığınla paranın hikmeti nedir? Ben bir seçim dönemi Kanada da bulundum. Bizdeki savurganlığın, rahatsızlığın, huzursuzluğun ve sorumsuzluğun hiç birisine orada rastlamadım. Bu kadar zengin bir ülke devletin hazinesinden beş kuruş para vermezken; benim rızam olmadan, bana rağmen, benim millî ve dinî değerlerime aykırı ve bu vatanı bölüp parçalamayı hedef ittihaz eden (istisnalar hariç) partilere neden bu kadar para veriliyor? Lütfen, gerekirse anayasa değişikliği yapınız, bu fakir milletin parası hazinede kalsın!..

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu