(E) KORGENERAL MEHMET ŞANVER’İN KİTABI

Ekleyen admin on Ara 25th, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Aziz ve muhterem hemşerim, öncelikle geçmiş olsun… Yaşatılan dram bir kitaba sığacak kadar değil. En az iki cilt olur.

Askeri adap ve disipline bağlı kalarak “Kol kırılır yen içinde kalır!” diye çoğu yerde kalemin fren yapmış, yutkunup da yazmadığın çok gerçek sizde sır olmaya kalmış. Fetöcülere karşı vermiş olduğun mücadele için bir cümle yazıyorum: “Allah milyonlarca razı olsun.” Var olun… Yalnız unutulmaması gereken şu noktanın altını çiziyorum. “Hiçbir başarı cezasız kalmaz.” Sizde olduğu gibi…

Kitap Yozgat Şeker Pınarı misali akıyor, hani ya 32 kısım tekmili birden…
Banu Çiçek kızımıza en mutlu gününde yaşatılan acıyı, Yüce Allah başka gelin kızlara yaşatmasın…

Aziz hemşerim, Sayın Generalim; Eskişehir’den Ankara’ya mevcutlu getirilişiniz ve müşteki sıfatı ile ifade vermenizden bahseden bölüm, yüz defa tekrar tekrar okunsa içerisinden çıkılacak gibi değildir. İşte üstünde durulması gereken husus burasıdır. Tanık veya müşteki, mahkemeye yazılı ve sözlü davet edilir, davete icabet etmezse, zorla getirilmeye başvurulur. Size uygulanan yöntemin denklemini çözmek mümkün değildir..! “Dur bakalım Şanver general, neden bu kadar başarılısın, zevkle, şevkle nedir bu çalışman, nefes almadan çalıştığın birlikleri en üst seviyeye çıkartmak sana mı düştü? Vs… vs… vs…” Bende rüyamda aha yukarıdaki sesleri duydum.

Sizin kitabınızı okuyana kadar hemşehrimiz olduğunuzu bilmiyordum. Bir hemşehriniz olarak iftihar ettim. Can-ı gönülden size dört yıldız feda olsun, az bile gelir… Yozgat vilayeti böyle cengaver bir evladı için ne kadar övünse azdır.

Eline, yüreğine sağlık. Allah sizlere o üzüntüleri yaşatanlar için ne karar verir bilemeyiz. Unutulmasın ki, bu dünyanın birde öbür tarafı vardır.

Not: 15 Temmuz: Kartal Yuvasının İstilası – İnkılâp Kitabevi

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu