Aday adaylarında heyecan artıyor

Ekleyen admin on Ara 18th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YORUM HABER – Yerel seçimlere 3,5 ay kala AK Parti ve MHP’sinin Sorgun Belediye Başkan Adayını henüz açıklamaması, aday adaylarında heyecanın gittikçe artmasına neden oluyor.

Özellikle 10 aday adayının bulunduğu AK partide bu uzun bekleyiş sürerken, alınan duyumlar AK Parti Genel Merkezi’nin daha çok 4 aday üzerinde yoğunlaştığı doğrultuda.

Mevcut Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Üzeyir Arslan ve AK Parti Eski İlçe Başkanı avukat Mustafa Özdemir’in ismi ön plana çıkıyor.

Seçmenin, hangi aday adayına daha çok teveccüh ettiğinin belirlenmesi için yapılan kamuoyu yoklamalarında Murat Gürbüz isminin ilk sırada yer aldığı duyumları alınsa da, bu konuda son sözün genel merkez tarafından söyleneceği gün gibi aşikar.

Yine Ankara’dan edinilen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önce illerdeki adayları, sonra Ankara, İstanbul ve İzmir’in ilçelerinin belediye başkan adaylarını, ardından da 50 binin üzerinde nüfusa sahip ilçelerin adaylarını açıklayacağı alınan bilgiler arasında. Bu nedenle de bu hafta içerisinde büyük bir sürpriz olmazsa AK Parti’nin Sorgun Belediye Başkan Adayı belli olacak.

Diğer yandan MHP’sin de ise şu ana kadar, Makine Mühendisi ve Belediye Encümen Üyesi Tahir Demirel, İnşaat Mühendisi Erkut Ekinci, deneyimli ve eski belediye başkanlarından Yılmaz Kılıçarslan aday adaylığı başvurusunu yapanlar arasında.

Bu yazının yazıldığı sırada MHP’nin aday adaylığı başvuruları henüz sona ermemişti.  Son dakika başvuruları olmazsa 15 aralıkta başvurular tamamlanacak ve ardında da MHP’nin adayı bu hafta içerisinde açıklanacak.

Vatandaşlar arasındaki MHP’nin, AK Parti’nin adayını beklediği yönündeki söylemlerin gerçeği yansıtmadığı, her iki partinin de ince eleyip sık dokuyarak adaylarını tespit etmeye çalıştıkları bir gerçektir.

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde alınan sonuçlara bakarak, Mart 2019 Yerel seçimlerinin o kadar gerilim yaratmayacağı, ancak yine de heyecanı ve tansiyonu yüksek bir seçim süreci yaşayacağımızı söylemek gerekir.

Özellikle 24 Haziran seçim sonuçlarına bakarak, kayyum atanan illerin yerel seçimlerde alınacak sonuçlar açısından tüm dikkatleri üzerine çekeceği kesin.

Tüm temennimiz, kavgasız, gürültüsüz, çevre  ve gürültü kirliliği yaşanmayan bir seçim süreci geçirmemiz en büyük dileğimizdir. (Sorgun Postası)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu