HALK BİLGESİ MESUT KILIÇ

Ekleyen admin on Ara 18th, 2018 kategori : Yahya Aksoy. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Boğazlıyan Fehimli köyünden ,herkesin sevdiği, saydığı ve değer verdiği  Mesut Kılıç-Mesut Ağa hakkın rahmetine kavuştu.14 Aralık 2018 günü, Yozgat ve çevresinden çok sayıda  hemşerimizin ve sevenlerinin katıldığı  cenaze namazı kılınarak, köy mezarlığına defnedildi.

Yıllardır aile dostumuz olan Mesut Kılıç,Boğazlıyan’dan  seçilen  Yozgat İl genel meclisi üyesi olarak yıllarca görevler yaptı. Köy yolları, okulları, sağlık ocakları, göletler ve sulama  kanalları başta olmak üzere halkın bütün sorunlarının çözümü yolunda  etkin, saygın, sempatik, cesur ve atılgan bir temsilci ve aktif bir siyasetçi olarak  görevlerini yerine getirdi.

Soyadı gibi idi. Kürsülere fırladığı zaman, kimseyi kırmadan ve kimseye hakaret etmeden, sosyal, siyasal, toplumsal ve ekonomik  sorunları ve  çözüm yollarını  çok anlamlı bir şekilde anlatırdı. Taşı gediğine koyar, köşeli konuşur,sözü köşe sözü olur halk ağzında dolaşırdı.Hangi siyasi görüşten olursa olsun, halkın  yüreğinde , aklında, gözünde özel bir yeri vardı.

Köyün  ileri gelen ağası olarak, misafir odası açık, sofrası serili, sözü ve  sohbeti dinlenirdi.

Resmi görevlerinde halkın sorunlarını dile getirirken  soyadı gibi klıçtan keskindi. Vali, kaymakam, siyasetçi ve diğer sözü dinlenen halk bilgeleri ve halk tarafından ,projelerine, önerilerine ve sorunları ortaya koyuş ve çözüm tarzına  hep hak verirler ve söylediklerini  yapmak için  büyük gayret gösterirlerdi. Güzel, özel, etkili, yetenekli ve yeterli bir insandı.

Allah Rahmet eylesin , cennet mekanı olsun.Ailesinin ve tüm hemşerilerimizin başı sağ olsun.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu