Kooperatife araç bağışı

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Bahadın Salur Gümüşkavak Muğallı Tarımsal Kalkınma Kooperatifine TANAP tarafından kamyonet hibe edildi.

Kooperatif Başkanı Cemal Dirican, kooperatif adına TANAP firmasına verilen hibe projesinin kabul edildiğini ve sonucunda Kooperatife 2 tanklı, 2018 model bir kamyonet hibe edildiğini belirterek “94 bin lira tutarındaki bu hibeyle Kooperatifimizin 2 adet kendine ait aracı oldu. 2010 yılında Bahadın Belediyesinin katkılarıyla aktif hale gelerek bir süt toplama merkezi kuran kooperatifimiz, bu gün Sorgun’un tek süt toplama merkezi durumundadır. Yalnızca Bahadın’ da ki hayvancılığımıza değil yöremize de katkı sunmaktadır. Bu gün 22 köyün sütünü toplamakta, anlaştığımız SÜTAŞ firması her gün kooperatifimize gelerek toplanan sütü almaktadır. Ayrıca yem bayiliği de yapan kooperatifimiz, kaliteli yemle hayvancılık yapan vatandaşlarımızın önemli bir ihtiyacını gidermektedir. Her ayın sonunda süt parası, aldığı yem kesildikten sonra banka hesaplarına yatırılmaktadır. Kooperatifimizin hizmete girmesi sonucunda aracılar ve sağlıksız olan süt toplayıcıları ortadan kalkmış, insanımız daha pahalıya sütünü satar hale gelmiştir. Her şey küçük adımlarla başlar. Demek ki isteyince oluyor. Üretmenin alternatifi yoktur” dedi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu