Arazi çeşmeleri bakıma alındı

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın beldesindeki arazilerde bulunan çeşmelerde bakım onarım çalışmaları yapıldı.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan, belde ve çevresinde hayvancılığın yeniden canlanmaya başlaması ile birlikte bu çeşmelerin öneminin arttığını ifade ederek “Ülkemiz bir tarım ve hayvancılık ülkesidir. Bu nedenle bir zamanlar bizim kasabamızda da hayvancılık halkın en büyük geçim kaynaklarından biri idi. Ancak son zamanlarda tüm ülke genelinde olduğu gibi beldemizde de insanlar hayvancılıktan uzaklaşmaya başlamıştı. Belediye ve Çiftçi Koruma Başkanlığımızın ortak çalışmaları sonucu beldemizde hayvancılık yeniden canlanmaya başladı. Beldemiz çevresindeki mera ve otlaklarda 6 tane bu durumda çeşme bulunmaktaydı. Hayvancılık yapılmaması nedeniyle bu çeşmeler kurumaya yüz tutmuştu. Bu çeşmelerin tamamını elden geçirdik ve yeniden aktif hale getirdik. Artık hayvanlarımız yaylaklarda su ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecekler. Bu çeşmeler çiftçilerimizin diğer ihtiyaçlarını da görebilecekler” dedi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu