Sorgun Belediyespor Urfa’dan galibiyetle döndü

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Türkiye Voleybol 1. Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Sorgun Belediyespor Voleybol takımı, deplasmanda oynadığı Urfa Haliliye Belediyespor maçını 3-1 kazanarak, 3 puanın sahibi oldu.

Urfa 11 Nisan Spor Kompleksi Kapalı Spor Salonu’nda oynanan ve Başantrenör Mehmet Şahin’in evraklarının yetişmemesi nedeniyle tribünlerden izledi karşılaşmanın ilk seti karşılıklı sayılarla başladı.

Maçın ilk teknik molasına takımımız Sorgun Belediyespor 12/10 önde girdi. Teknik mola sonrası da iyi oynayan Sorgun Belediyespor bir ara farkı 4 sayıya kadar çıkarsa da set sonununu iyi oynayamayınca ev sahibi Haliliye Belediyespor önce farkı kapadı, ardından da seti 25-22 kazanarak 1-0 öne geçti.

Maçın ikinci setine iyi başlayan Sorgun Belediyespor 9-6 öne geçince ev sahibi takımın Hocası mola almak zorunda kaldı.

Mola sonrası üstünlüğünü sürdüren Sorgun Belediyespor maçın ikinci teknik molasına 12/10 önde girdi. Konuk ekip aldığı sayılarla durumu 14-10 yapınca, ev sahibi takımın antrenörü ikinci molasını da almak zorunda kaldı.

Takımımız Sorgun Belediyespor set sonuna kadar üstünlüğünü koruyarak ikinci seti 25-20 kazandı ve setle durumu eşitledi.

Maçın üçüncü setinde baştan sona Sorgun Belediyespor’un üstünlüğü vardı. Setin başlarında durum 9-5 olunca ev sahibi takım yine mola almak zorunda kaldı. Bu setin teknik molasına da takımımız 12-8 önde girdi. Setin sonlarına doğru ev sahibi takım durumu 19-16 yapıp farkı 3 e indirince bu kez Sorgun Belediyespor mola aldı.

Mola sonrası da iyi oyununu sürdüren Haliliye Belediyespor üst üste aldığı sayılarla durumu 20-20 yaptı. Ancak bu dakikadan sonra oyunda üstünlüğü tekrar ele geçiren Sorgun Belediyespor bu seti de 25-23 kazanmasını bildi.

Son setin başlarında servise geçen Kaptan Ali ile yakaladığı 6 sayılık seri ile Sorgunbir anda 6-1 öne geçince Haliliye molası geldi.

Maçın son teknik molasına da takımımız 12-8 önde giren taraf oldu. Mola sonrasında da üstünlüğünü Haliliye Belediyespor’a kabul ettiren Sorgun Belediyespor bu seti de 25-20 aldı ve maçı da 3-1 kazandı.

Aldığı üç puanla puan cetvelindeki yerini koruyan Sorgun Belediyespor da sakat olan Ali İçmeyiz ve Eyüphan Ertuğral takımda yerini alamazken, Ali İçmeyiz’in tedavisinin tamamlandığı bu hafta takımla birlikte çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu