38. TÜRK HALK KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLÜ’2018

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Yahya Aksoy. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

1981 yılından bu yana, Türk halk kültürüne önemli hizmetlerde bulunan kişi ve kuruluşları,  Türk  Kültürü Araştırmaları Kurumu ödüllendirmektedir. Geliştirmek için araştırmanın şart olduğu bir  bilim gerçeğidir. Bu gerçeği görenler ,çağın gereklerini yakalayarak başarıya ulaşırlar. Türkiye Cumhuriyeti, temeli halk kültürü olan kültür üzerine kurulmuştur.

38. TÜRK HALK KÜLTÜRÜNE HİZMET ÖDÜLLERİ-2018  töreni , Türk Tarih Kurumu(Kızılay sok No:1-Sıhhıye/Ankara) salonunda,  22 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 14.00 ‘de yapılacaktır.

Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu Genel Başkanı Prof.Dr.İrfan Ünver NASRATTINOĞLU, bir çağrı yaparak,  basın  mensuplarını ,ödül alanları ,halk kültürüne gönül ve emek verenleri ve  tüm ilgilileri bu  geleneksel  anlamlı törene davet etmiştir. Sayın başkan  dostumuz İrfan beyi ve ödül alanları kutluyorum.

Halk kültürü alanında bilimsel  örnek hizmetlerini, 1955 yılından başlayarak 68 yıldır  özgün ve yetkin bir şekilde kanıtlamış olan “Türk Kültür Araştırmaları Kurumu” ve genel başkanı sayın Nasrattınoğlu’nun  “Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük  Ödülleri” listesine alınarak değerlendirileceğini umut etmekteyim.

Yurt içinden ve dışından çok sayıda katılımcı ile yıllardır yapılmaya devam etmekte olan ve yıllar önce benim de almaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum , bu halk kültürüne hizmet ödülleri törenine,  tüm yerel ve ulusal  basın mensuplarının katılarak sonuçları değerlendirmeleri  en önemli ,  öncelikli  bir kültür ve basın  hizmeti olarak  düşünülmelidir.

ÖDÜL ALACAK OLANLAR:

1. İbrahim BALTALI (Yunanistan)

2. Hatice GÜLENSOY

3. Ayhan KALKAN

4. Ramazan KIVRAK

5. İvanna KÖKSAL (Moldova-Gagauzya)

6. Prof.Dr. İrfan MORİNA (Kosova)

7. Gülten ABDULA – NAZARE (Romanya)

8. Prof.Dr. Nebi ÖZDEMİR

9. Hasan ÖZPUNAR

10. Kadir PÜRLÜ

11. Mehmet TÜTÜNCÜ (Hollanda)

12. Prof.Dr.Meliha Demet ULUSOY

13. Dr. Mehmet YARDIMCI

Yurt içinden ve dışından çok sayıda katılımcı ile  38 yıldır yapılmaya devam etmekte olan ve yıllar önce benim de almaktan büyük onur ve mutluluk duyduğum , bu çok değerli halk kültürüne hizmet ödülleri törenine,  tüm yerel ve ulusal  basın mensuplarının katılarak sonuçları değerlendirmeleri  en önemli ,  öncelikli  bir kültür ve basın  hizmeti olarak  düşünülmelidir.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu