HODRİ MEYDAN

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Haydar Ahi. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat ‘ın yetiştirdiği değerlerden birisi olan ve halen İstanbul‘da yaşayan değerli bir abim var. İnşaat Mühendisi /Emlakçı Mehmet Akyol. Mehmet abim geçenlerde facebook sayfası aracılığıyla İYİ Parti’ye çok güzel bir teklifte bulundu.

Mehmet abimden izin alarak yazdığım önerisi aynen şöyle: „İYİ Parti’ye bir önerim var. Fetöcülükten ceza alan eski vekillerin maaşlarının kesilmesi için yasa teklifi verin. Kim fetöcü kim değil belli olsun“.

Bence Mehmet abimin teklifi  çok yerinde ve anlamlı. Mühendis zekası budur işte! Kim fetöcü kim değil görelim bakalım!

İYİ Parti de bu yasa teklifini meclise sunacak yürekli insanlar tabi ki var. Ama malum karşı tarafta bu öneriye destek verecek yürekli insanlar var mı acaba? Böyle bir yasa teklifinin meclise sunulduğu zaman hangi partilerin hangi yönde oy kullanacaklarını şimdiden hepimiz biliyoruz. O kağıttan milliyetçileri hepimiz tanıyoruz artık!

Hatta İYİ Parti ve CHP bu konuyu daha da ileriye taşıyabilirler.

Mesela: Yıllar önce Bank Asya’nın açılışını yapanlar bugün devlet yönetirken, kahraman sayılırken, o bankaya para yatıran sıradan insanlar neden terör destekçisi sayılıyorlar? diye sorabilirler.

Mesela : Bank Asya’dan ev kredisi alan polisler, öğretmenler ve diğer devlet memurları meslekten ihraç edilirken, aynı bankadan 7 milyon dolar kredi alan medya soytarısı karı koca neden hala televizyonlarda boy gösteriyorlar? diye sorabilirler.

Mesela: Fetönün yurtdışı yapılanmalarına para desteği veren, onunla resim çektiren , televizyonlarda fetoyu öve öve bitiremeyen, onun sümüklü mendiline yüzünü süren gerçek terör destekçileri neden tutuklanmıyor da AKP’den belediye başkanı adayı, büyükelçi ve bakan yapılıyorlar? diye sorabilirler.

Kayserili zekası!

Geçenlerde Kayserili Süleyman Al isimli çok sevdiğim bir arkadaşımla sohbet ederken, Süleyman bana ‘”yav Haydar abi, Sorgun Postası‘ndaki köşene bir yazsana abi, her seçimde partilerin propaganda için harcadığı paralarla bir sürü fabrika yapılır, insanlara çalışacak iş alanı bulunur. Partiler bu parayla bol bol plastik bayrak ve reklam baskısı yaptırıyorlar, sonunda hepsi hem çevre kirliliği yapıyor hem de çöpe atılıyor. Bugüne kadar kimse şu partinin reklam bayrağı daha güzel olmuş, bu partinin afişi daha renkli olmuş ben oyumu ona vereceğim dememiştir. Partiler seçim propagandalarında ne yaparlarsa yapsınlar, seçmen kime oy vereceğine aylar önce karar veriyor. Kazanan sadece reklam ve afiş baskısı yapanlar oluyor, çöpü pisliği de de bize kalıyor! Lütfen yaz abi ”dedi. Bize de böyle mantıklı bir fikri harfi harfine yazmak düştü.

Mehmet Akyol abime ve Süleyman Al kardeşime harika fikirlerinden dolayı teşekkür ediyorum!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu