SORGUN’A BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTEYENLERDEN BEKLENTİLERİMİZ-3

Ekleyen admin on Ara 11th, 2018 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

4-   Ekonomi ve Kalkınma Projesi:

Söz konusu ekonomi, çok geniş kapsamlı bir ifade olduğu için pek çok faaliyetler de bu kapsamda değerlendirilebilir. Şu anda gerek il olarak ve gerekse ilçe olarak, arzu edilen ve hedeflenen plan ve projeleri gerçekleştirmek için en uygun zaman ve zeminin olduğuna inanıyorum. Zira hem parlamentoda ve hem de bürokraside bu faaliyetleri takip edip sonuçlandıracak yeteri kadar insan kaynağımızın olduğu kanaatindeyim. Yeter ki inanalım ve onları harekete geçirelim.

Bu açıdan bu maddede söyleyeceklerim şunlardır. Yeni teşvik paketiyle Yozgat 5.Bölge’de yer almıştır. Bu imkân ilçemizin de geleceği bakımından büyük önem arz etmektedir. Stratejik yatırımlardan, turizm ve eğitime kadar geniş bir alanda buralara yapılacak yatırımlar çok büyük destek görecektir.

Bu çerçevede:

a- Yeni eğitim alanları tespit edilip, ücretsiz tahsis edilerek özel eğitim yatırımları teşvik edilmelidir.

b-Turizm alanlarının (bilhassa jeotermal) yeniden gözden geçirilerek, bir haritasının çıkarılıp gerek yurt içi ve gerekse yurt dışına gönderilmek suretiyle bu sahadaki yatırımcılar davet edilmelidir.

c- Enerji Bakanlığı’nın ilgili daireleri ziyaret edilerek, rüzgar enerjisiyle ilgili bir plan ve proje yapılmalıdır. Zira bu konuda Sorgun’ un konumunun çok elverişli olduğuna inanıyorum.

d- Yozgat’a yapılacak havaalanı ile ilgili çalışmaların Sorgun’ u da kapsayacak bir biçimde uygun bir mekâna yapılmasına gayret edilmelidir.

e- Milli Savunma Bakanlığı ile görüşülerek, Savunma Sanayii yatırımlarının ilçemize yönlendirilmesine gayret edilmelidir.

f-  İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası’nın koordinesiyle toprak tahlilleri, tohum ıslahı, meyvecilik ve hayvancılığın sağlıklı bir şekilde geliştirilmesi maksadıyla yeterli eleman istihdamı cihetine gidilmesi ve bu sektörün geliştirilmesi gerekmektedir.

 

Sonuç Olarak:

Bu faaliyete çok olumlu bakıyor ve ilgilileri kutluyorum.

Bu konularla ilgili olarak ve ilgisi olanlardan uygun komiteler kurulup zaman zaman bir araya gelip bu faaliyetlerin değerlendirilmesinin yapılması gereğine inanıyorum.

Hem milletvekillerimizin ve hem de çeşitli bakanlıklardaki bürokrat hemşerilerimizin ilçemize davet edilerek bu konuların görüşülmesi ve takibinin yapılmasının hayırla sonuçlanacağına kanaatim tamdır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu