15 yeri soyan hırsızlık şebekesi çökertildi

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Yozgat’ın Akdağmadeni, Saraykent ve Sivas’ın Yıldızeli ilçelerinde 15 ayrı işyeri ve eve girerek hırsızlık yapan 6 kişi yakalandı.

Yozgat’a bağlı Saraykent ilçesi Ozan beldesinde Hidayet Fidan, Hatice Sarı, Cengiz Sarı ve Mehmet Öncü, yine Saraykent’e bağlı Kosallı köyünden Ahmet Kaygısız isimli şahısların evlerinden TV, uydu, dikiş makinesi kazan, leğen, fotoğraf makinesi, elektrik süpürgesi, avize, çalan Onur Karadaş Fatih Avşar Mutlu Ardıç Aykut Doğar Sinan Garip ve Emel Şencan isimli şahıslar güvenlik güçlerinin takibi sonrasında yakalandı. Şüphelilerin evinde yapılan aramalarda ele geçirilen 36 adet çalıntı eşya ve suç aletine el konuldu.

Şüphelilerden S.G.ve E.Ş. Akdanmadeni İlçe Emniyet Müdürlüğü, A.D.  M. A. O.K. ve F.A. ise Saraykent İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı nezarethanesinde gözaltına alındı.

Şüphelilerin daha öncede Akdağmadeni polis bölgesinde 4,  jandarma bölgesinde 5, Sivas Yıldızeli ilçesinde de 2 ayrı işyeri ve evde hırsızlık yaptıkları belirlenirken, gözaltına alınan 6 kişiden, 4’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Her 3 ilçedeki bazı ev ve işyerlerinden hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan S.G(29), E.Ş(29), A.D.(24), O.K.(19), M.A(23) ve F.A.(26) isimli şahıslar mahkemeye sevk edildi. Mahkeme zanlılardan S.G(29), E.Ş(29), A.D.(24), O.K’nın.(19), tutuklanarak Yozgat E Tipi Cezaevine sevk edilmesine, şüphelilerden M.A(23) ve F.A.(26) isimli şahısların ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu