Şehit Nusret Atmaca adına kütüphane

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – 2016 yılı Şubat ayında Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristler ile çıkan çatışmada şehit düşen astsubay Nusret Atmaca anısına, Sorgun’da kütüphane açıldı.

Şehit Nusret Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kurulan kütüphanenin açılış töreninde konuşan Okul Müdürü Nazmi Yüksel, açılışı yapılacak olan kütüphanenin donatımının Şehit Nusret Atmaca’nın görev yaptığı bölükteki arkadaşları tarafından yapıldığını söyledi.

Kütüphane açılışı için üç arkadaşının bölüğü temsilen Sorgun’a geldiğini ifade eden Yüksel “Onlar Şehidimizle birlikte omuz omuza çarpışan ve yaralanıp gazi olan yiğitlerdir. Okulumuza Şehit arkadaşlarının adının verildiğini duyduklarında, başta bölük komutanı Gürkan üsteğmen ve diğer personel, ‘Şehidimiz Nusret Atmaca bizim ağabeyimizdi. Bundan sonra bu okul bizimde okulumuzdur’ diye karar alarak bir şeyler yapmak istediklerini bize ilettiler. Bizde kütüphane kurulmasını önerdik. Böylece kütüphanemizin donanımını gerçekleştirdiler. Kütüphanemize bin 60 adet kitap, kitaplık, okuma masaları, bilgisayar ve bir de yazıcı hediye ettiler. Bunun haricinde öğrencilerimiz arasında da Yaptığımız kitap toplama kampanyasıyla öğrencilerimiz ve öğretmen arkadaşlarımız tarafından da bin 10 adet kitap hediye edildi. Şu anda 2 bin 70 adet kitap bulunan kütüphanemizi daha da zenginleştirmek için, il çapında kitap toplama Kampanyası düzenleyeceğiz” dedi.

Yüksel, okulda her hafta belirli saatlerde okuma saati düzenleyip, her ay en çok kitap okuyan 3öğrenciye ödül vereceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açılışa Şehit Nusret Atmaca’nın ailesi, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, Belediye Başkan Vekili Mehmet Saraç ve davetliler katıldı. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu