Bin 500 fidan toprakla buluştu

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Şefliği tarafından ilçeye bağlı Aşağıcumafakılı köyüne bin 500 fidan dikildi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci AA muhabirine yaptığı açıklamada, köy muhtarı Yakup Yılmaz’ın kendisine gelerek köydeki ormanların bazı belgelerine ağaç dikmek istediklerini ifade ederek “Muhtarımızın başvurusu üzerine Orman İşletmesi Müdürlüğü Sorgun Şefliği ile yaptığımız görüşme olumlu sonuçlandı. Orman şefliği tarafından temin edilen bin 500 adet ceviz, badem, yaban eriği ve karaçamı Aşağı Cumafakılı köyü Yapıcık mevkiine diktik” dedi.

Fidan dikme törenine Yavuz Sultan Selim ortaokulunda okuyan Aşağıcumafakılı köyünden 60, Sorgun Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesi yurdunda kalan 20 öğrenci, Emniyet Müdürü Süleyman Tırak, Vergi Dairesi Müdürü Kadir Kahraman, Malmüdürü Mikail Hançerkıran, köy muhtarı Yakup Yılmaz,  okul ve yurt yöneticileri ile köy halkı katıldı. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu