Türk Kızılayı Sorgun Şubesi’ne bina bağışı

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT– Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Türk Kızılayı Sorgun Şubesi’ne bina bağışında bulunuldu.

Şube Başkanı Ali Ateşer, Çay mahallesi İlyas Arslan Bulvarı’nda bulunan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ait boş durumdaki lojmanların Kızılay’a devri için Sorgun Kaymakamlığı nezdinde girişimde bulunduklarını ve bu girişimlerinin olumlu sonuçlandığını açıkladı.

Ateşer “Başvurumuzu Kaymakamımız Sayın Mustafa Altınpınar olumlu karşıladı ve bir dilekçe ile başvurmamızı istedi. Yaptığımız başvuru ilgili bakanlığa iletildi. Bizde Türk Kızılayı Sorgun Şubesi olarak bir heyetle Ankara’ya gittik. Öncelikle zamanın Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ Bey’i ziyaret ederek durumu izah ettik. Bizimle çok güzel ilgilendi ve talebimizi Hazine Ve Maliye Bakanlığı’na iletti. Kendisi de bizzat konunun takipçisi oldular. Bakanlığa ait 700 metrekare alana sahip binanın, 49 yıllığına Kızılay’ın hizmetine tahsis edilmesini sağladılar” dedi.

Ateşer, gerekli tadilatın yapılmasının ardından bu binada hizmet vereceklerini ve gerekli prosedürlerin tamamlanmasının ardından burada bir aşevi açacaklarını da sözlerine ekledi. (ŞAHİN ÖZMEN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu