İŞGEM kapanış toplantısı yapıldı

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen SORGUN İŞGEM (Sorgun İş Geliştirme Merkezi) Projesinin kapanış toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.

“Rekabetçi Sektörler Programı” altında uygulanan ve proje sahipliğini Sorgun Belediyesi’nin yürüttüğü projenin kapanış toplantısı öncesinde konuşan Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, bakanlık ve firma yetkilileriyle proje üzerinde değerlendirme yaparak, proje süresince katkı sağlayan yetkililere teşekkür etti.

Avrupa Birliği Mali Programları Dairesi Başkanı Ahmet Alperen Sağkaya da, SORGUN İŞGEM’i bölgenin çehresini değiştirecek bir proje olarak gördüklerini, Sorgun’daki girişimciliğin geliştirilmesi ve arttırılması için çok büyük bir fırsat olduğunu söyleyerek bu projenin başarılı bir şekilde uygulandığını belirtti.

SORGUN İŞGEM Projesi Takım Lideri Dr. Theologos Prokopıu ve Uzman Mehmet Çağlar Aydın, yaptıkları sunumla SORGUN İŞGEM projesinde başladıkları günden bugüne kadar yaşanan, gelişen süreçleri ve aktiviteleri anlattılar.

Kapanış toplantısına Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Avrupa Birliği Mali Programları Dairesi Başkanı Ahmet Alperen SAĞKAYA, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzmanlarından Ali ESER ve Mehmet ŞAHİN, Sorgun Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Yusuf YILGIN, SORGUN İŞGEM Projesi Takım Lideri Dr. Theologos PROKOPIU, SORGUN İŞGEM projesi uzmanı Mehmet Çağlar AYDIN, SORGUN İŞGEM yönetimi ve birçok davetli katıldı.

Toplantı SORGUN İŞGEM girişimcilerinden olan KITA MUTFAK LTD. ŞTİ.’ninYönetim Kurulu Başkanı Celalettin YILMAZ’ın, CEPELSAN A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Sabit ÖZEL’inve SORGUN İŞGEM içerisinde yürütülen AR-GE Projesi Sahibi Kadir KAYA’nınSORGUN İŞGEM ile başladıkları süreçleri, SORGUN İŞGEM’in kendilerine nasıl ve ne şekilde yardımcı olduklarını ve SORGUN İŞGEM’den aldıkları destekleri anlatan konuşmaları ile bitirildi. (OĞUZHAN SAYDAM)

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu