Sorgun’dan kısa kısa

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Kurulu yapıldı

YOZGAT – Sorgun Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2018 yılı 2. olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

İlçede bulunan bir restaurantta Kaymakam Mustafa Altınpınar başkanlığında gerçekleştirilen yemekli Genel Kurul’da birliğin 2019 yılı tahmini bütçesi belirlendi.

Genel Kurul’da ayrıca köylere yapılan altyapı ve yol çalışmaları değerlendirilirken, köylerin mevcut ihtiyaçları için neler yapılabileceği hususunda  da muhtarlar ile il genel meclisi üyeleri ve ilgili kurumlar arasında fikir alışverişinde bulunuldu.

Genel Kurul sonrası bir açıklama yapan Kaymakam Mustafa Altınpınar, 2018 yılının verimli geçtiğini, başarılı çalışmalara imza atıldığını ve 2019 yılında da aynı hızla çalışmaya devam edileceğini belirtti.

Genel Kurul toplantısına Kaymakam Mustafa Altınpınar, İl Genel Meclisi Başkanı Halil Şahbaz, İl Genel Meclisi Üyeleri, köy ve mahalle muhtarları ile ilgili kurum amirleri katıldı. (MEHTAP DOĞAN)

Sorgunlu öğrenciler İtalya yolcusu

YOZGAT – Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Engelli Sağlık Hizmetleri Alanında AB Standartlarında Eğitim” isimli proje çerçevesinde, 12 öğrenci İtalya’ya gidecek.

Okul Müdürü ve Proje Yasal Temsilcisi Uzman Öğretmen Osman Kılınçarslan, proje açılışında yaptığı açıklamada proje çerçevesinde İtalya’nın Milano şehrine gidecek olan öğrencilerin, engelli sağlık hizmetleri alanında AB uygulamalarını yerinde görüp, bilgi ve becerilerini geliştirme fırsatları elde edeceklerini belirtti.

Kılınçarslan “Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında Ulusal Ajans tarafından kabul ve hibe edilen projeyle, sağlık alanında uygulanan ve kullanılan son teknolojileri staj yoluyla öğrencilerimizin inceleme şansları olacak. Yine öğrencilerimizin mesleki anlamda gelişimlerine katkı sağlayacak bu proje Ulusal Ajans tarafından tamamen hibe şeklinde finanse edilmektedir” dedi.

Kılınçarslan geçen yıl yine Ulusal Ajans tarafından finanse edilen bir proje daha uyguladıklarını, bu proje ile de 21 öğrencinin yurtdışına gönderildiğini sözlerine ekledi. (ORHAN DOĞAN)

Minik öğrencilerden müzik şöleni

YOZGAT – Sorgun Yeşilyurt ilkokulu öğrencileri  “Seven arts on my ten fingers” eTwinning projesi kapsamında okulda müzik şöleni düzenledi.

Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci Müdür Yardımcısı Gökhan Yavuz öncülüğünde dahil olunan proje ile düzenlenen müzik şöleninde öğrencilerin söyledikleri karaoke şarkıların çok beğenildiğini ifade ederek “Öğrencilerimizi kutluyorum. Gerçekten güzel bir etkinliğe imza attılar. Yine bu gösteride geleceğin saz ustaları, kemancıları ve gitaristlerinin de gösterdiği performans görülmeye değerdi. Yine öğrencilerimizin geri dönüşüm malzemeleriyle oluşturduğu müzik aletleri sergisi de bir başka güzelliğin sergilenmesiydi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Müzik şöleni Programı Feyzullah Bektaş İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Asim Öztürk ve öğrencisinin sergilemiş olduğu müzik dinletisi ile sona erdi. (ORHAN DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu