Sungur “Deneyimim ve projelerimle Sorgun’a talibim”

Ekleyen admin on Ara 4th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, 25 yıllık deneyimi ve yeni projeler ile Sorgun Belediye Başkanlığına talip olduğunu söyledi.

Sungur, “Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır” düsturuyla yola çıktığını ifade ederek Çelrek asırdır belediye başkanı olarak görev yaptığını, Türkiye genelinde bir çok belediye borç batağı içinde yüzerken, kendisinin Doğankent beldesine kurdurduğu Güneş Enerji Sistemi ile yılda bir milyon 200 bin liradan fazla belediyeye gelir getireceğini söyledi.

3 milyon 800 bin liraya mal olan sistemin en geç 4 yılda kendini amorti edeceğini vurgulayan Sungur, “Enerji Türkiye’nin olmazsa olmazıdır. Enerjide dışa bağımlı bir ülkeyiz. Ancak Türkiye’nin enerji üretecek bir çok kaynağı var. Şu ana kadar o imkanları yeteri kadar kullanamadığımızı düşünüyorum. Ancak şu anda kullanabiliyoruz. Belediyecilikte enerji çok önemlidir. Ama belediyeler içerisinde öz kaynak oluşturmak çok daha önemlidir. Sadece hazineden gelen yardımla birçok hizmetleri yürütme çok zordur ama belediyeye öz kaynak yaratırsanız, birçok projeyi rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz” dedi.

KESİNTİSİZ 5 DÖNEM BAŞKANLIK YAPTIM

Sungur 5 mahallesi bulunan ve 2 bin 38 nüfusa sahip beldede kendisinin bir şey yapmadığını, ne yaptıysa halkın yaptığını ve halkla bütünleşerek hizmet getirmeye çalıştığının altını çizerek “Beldede ilk kez 1994 yılında yapılan Yerel Seçimlerde Anavatan Partisi’nden aday oldum ve seçildim.  1999 yılında yine aynı partiden aday olarak seçimlere girdim yine kazandım. Bu dönemin sonunda AK Partiye geçtim., 2004-2009, 2009-2014, 2014-2019 seçimlerinde de AK Parti’den Belediye Başkanı seçildim. Son mahalli seçimlerde halkın yüzde 75 oranında oyunu aldım. Görev yaptığım 25 yıllık sürede belde de alt yapıdan içme suyuna, kanalizasyondan, park bahçe yol yapımına, spor tesisinden dere ıslahına, mezarlıkların çevrilmesinden sıcak asfalta kadar yapılması gereken ne varsa yapmaya çalıştım. Benden sonra gelecek belediye başkanının yapacağı iş yok. 25 yıllık sürede tek hayalim Doğankent Beldesinin ilçe olması idi. Bir tek onu gerçekleştiremedim” ifadelerini kullandı.

BENDEN SONRA GELECEKLER YAPACAK İŞ BULAMAYACAK

Yozgat merkez ile birlikte 14 ilçe 22 belde arasında en kıdemli Belediye Başkanı unvanını elinde bulunduran Sungur şunları kaydetti:

“Şimdi Sorgun Belediye Başkanlığı için aday adayı oldum. Sorgun’un alt yapısını en iyi tanıyan benim. Nerede ne var çok iyi biliyorum. Sorgun’un sorunlarını çözüm yollarını da çok iyi biliyorum. Gerek deneyimim, gerekse yep yeni projelerimle başkanlığa aday adayı oldum. Bu görev bana layık görülürse, Sorgun da da benden sonra gelecek belediye başkanlarına yapacak iş bırakmayacağım.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu