SORGUN’A BELEDİYE BAŞKANI OLMAK İSTEYENLERDEN BEKLENTİLERİMİZ-1

Ekleyen admin on Kas 27th, 2018 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Bundan yaklaşık 6 sene önce (19/04/2012) eski kaymakamlarımızdan Levent Kılıç Bey’in tertiplemiş olduğu bir platformda Sorgun’un meseleleri tartışılmıştı.

Şimdi ise ABD’yi yeniden keşfe gerek yoktur. O günün tartışılan konuları (Bir kaçı müstesna) aynen devam ediyor. Gazetemize gelip bizden tavsiye isteyen aday adaylarımıza bir rehber olması amacıyla, o gün platformda sunduğumuz tebliği aynen yayınlıyoruz.

SORGUN PLATFORMU

“Kimin himmeti milleti ise, o tek başına bir millettir,”  fikrini benimseyip, vatan sevgisinin imandan kaynaklandığına inanan insanların ideal bir şekilde, medeni bir toplum olarak yaşaması hedeflenen Sorgun ilçesinin gerçek bir şehir haline getirilmesini amaçlayan “Sorgun Platformu” bu iyi niyetin bir tezahürüdür.

Kitle iletişim vasıtalarıyla küreselleşen ve küçülen dünyamızda, nerede ve nasıl insani değerler varsa; iyi, güzel, faydalı ve insan menfaatine uygun hayat tarzlarını bu günün insanı görüyor ve fıtri olarak ona talip oluyor.

Evet, neden oralarda var da bizde yok?

Evet, bu fıtrî talep, bence bu platformun ana fikrini oluşturmalıdır.

Ancak, burada üzerinde durulması gereken çok önemli bir husus var, o da şudur: Her yerde ve her zaman, bu millet hamiyetinin gereği güzel bir projeye derhal sahip çıkmak ister. Şevkle sarılır, herkesin ve her kesimin destek olacağını ümit eder, hatta herkesin sözle teşvik ettiğini görür ve dört elle sarılır. Fakat bakar ki meydanda yalnız ve tek başına kalmıştır. Bunun için Merhum Hoca Nasreddin’in; Timur’la olan fil hikâyesi dillere destan olmuştur.

Bu sebeple, bu fikri ortaya atanlara bu endişemi hatırlatıp, bu olayın bütün Sorgun’u ilgilendirdiğini ve bu toplumun bütün dinamiklerini harekete getirmenin zaruri olduğunu belirttikten sonra; “Erzurumluların tabiri ile ha konuşuk olsun” gibisinden sonucu akim kalacak bir toplantı olacaksa, buna gerek olmadığını hatırlattım. Bununla beraber bana, gerekli hazırlıkların yapılarak düşüncelerimin platformda tartışılacağını belirtip ısrarla davet ettiler ve ben de katılarak, aşağıda arz edeceğim hususları kadirşinas Sorgunlulara aktardım.

İstikbalde, nesli âti benim hakkımda; “dünyayı gezip gören bir insan olarak bu Sorgun hakkında neden bildiklerini anlatmadın?” dediğinde elimde yazılı bir belge olsun diye bunları ehli hamiyetin dikkatlerine sunuyorum.

Ben, bu saikle burada kısaca birkaç başlık altında bu platformdan beklentilerimi belirtmek istiyorum:

1- Sosyal Sorumluluk Projesi:

a- Aile Yaşam Merkezi adı altında bir kültür kompleksinin kurulması: Bu kurumun çok fonksiyonel olarak, her yaştaki ve her kesimden insanın kabiliyetlerinin geliştirilmesi, boş zamanlarının değerlendirilmesi açısından söz konusu kurum bu ilçe için büyük önem arz etmektedir.

b- Aile Birliğinin Korunması ve Boşanmaların Önlenmesi: Aile sağlıklı bir toplumun temel unsurudur. Sudan bahanelerle boşanmaların arttığı günümüzde bu kurumu muhafaza etmek, toplumun istikbali açısından önemlidir. Bu nedenle, İlçe Müftülüğünün öncülüğünde, Hukuk Mahkemelerinden boşanma müracaatlarının araştırılarak, bu işe ehil olan insanlardan bir heyet kurularak derhal çalışmalara başlanılmalıdır.

c- Dilenciliğin Önlenmesi ve Gariplere Sahip Çıkılması: Sosyal Yardımlaşma Vakfının hizmet sahasının genişletilerek, ilçemizdeki gerçek muhtaçların tespitiyle gerekli yardımların yapılması, kimsesiz ve sokakta kalmış olanlara da maddi ve psikolojik destek sağlamak için bir heyet teşekkül ettirilip, Sivil Toplum Örgütlerini de devreye sokarak onları topluma kazandırmanın tedbirlerini almak mecburiyeti vardır. Dilenciler için de emniyet ve zabıtayı devreye sokmak gerekmektedir.

Sürecek

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu