Özdemir: “Projelerimiz insan odaklı olacak”

Ekleyen admin on Kas 20th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

2019 yılı mart ayında yapılacak olan mahalli seçimlerde, Sorgun belediye başkanı aday adaylığı başvurusunu yapan Mustafa Özdemir, projelerinin insan odaklı olduğunu söyledi.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisi şerifine nail olabilmenin en büyük gayesi olduğunu dile getiren Özdemir “İnsan odaklı belediyeciliği hayata geçireceğiz. İnsanımızın modern, temiz, yeşil alanı bol bir şehirde hayatını sürdürebilmesi ve gelecek nesillere iyi bir miras bırakabilmek amacı ile çok çalışacağız. Sorgun’un problemlerini biliyoruz ve ona gere hazırlık yapıyoruz. Sorgun’un ihtiyaçları belli. Bunlara ilişkin projeler de hazır. Kadrolarımızla disiplinli bir yönetim ile altından kalkınmayacak problem yoktur. İler ki aşamada bunları tek tek kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Belediyecilikte üç ana ilkesi olduğunu vurgulayan Özdemir şunları kaydetti:

“Birincisi Adalet, ikincisi Cesaret, üçüncüsü istişare, yani ortak akıl. Bunlar uzun uzun izah edilebilir. Ancak burada kısaca değinirsek birinci önceliğimiz Adalettir. Her türlü belediyecilik hizmetlerinde en önemli kıstas adalettir. Kimseye öncelik ayrımcılık yapmadan her kese her kesime eşit olarak kanunlar dairesinde hizmet edeceğiz. İkinci ölçümüz Cesaret. Alınan kararları cesurca uygulayacağız. Kimseden çekinmeden, korkmadan, gelecek endişesi duymadan hareket etmek en büyük düsturumuz olacak. Diğer prensibimiz İstişare, yani ortak akıl. İstişare yollarını her daim açık tutacağız. Diminizin bir emri olan bu kural, en başta idarecilerin uymak zorunda olduğu bir ilkedir. Belediye meclisi, halk meclisleri, STK temsilcileri, muhtarlarımız, basın mensupları ve diğer kesimlerle Sorgun için kafa yoran herkesle istişare edip, ortak akıl ile Sorgun’u yöneteceğiz.”

Çalışmak gayret etmek bizden tevfik Allah’tandır, sloganıyla yola çıkan Özdemir “Toplumu kemiren hırsızlık, yolsuzluk ve israf gibi üç kötü davranıştan kaçınacağız. Bunlara asla bulaşmayacağız. Kamu kaynaklarını hizmet için kullanılırken israf etmeyeceğiz. Önceliği, zorunlu ihtiyaçlara vereceğiz. Lüksten şatafattan kibirden uzak duracağız” ifadelerini kullandı.

MUSTAFA ÖZDEMİR KİMDİR

1971 da Sorgun’da doğan Özdemir, ilk orta ve lise tahsilini Sorgun’da yaptı. Özdemir, 1990 yılında Sorgun İmam Hatip lisesinden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesini kazandı.1994 yılında Hukuk Fakültesinden mezun ola Özdemir Sorgun’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı ve hâlen bu mesleği icra ediyor.

Özdemir, Yozgat Barosu yönetim kurulu ve disiplin kurul üyeliği, Ak Parti Sorgun teşkilatı kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı.

2011 yılına kadar ilçe başkan yardımcılığı görevini üstlenen Özdemir, 2011 yılında ilçe başkanının istifası üzerine ilçe başkanı olarak atandı.2011 yılı Kasım ayında yapılan kongrede ilçe başkanı seçilen Özdemir, 2014 yılı mahalli seçimlerinde ve 2014 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilçe başkanı olarak görev yaptı.

2015 yılında yapılan milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olabilmek için ilçe başkanlığından istifa eden Özdemir evli ve dört çocuk babasıdır.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu