Yeniçağ’a veda

Ekleyen admin on Kas 20th, 2018 kategori : M. Uluğtekin Yılmaz. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Sevgili Okuyucum,

1960′lı yıllarda Türk milliyetçilerinin gazetesi Yeni İstanbul” idi. Yeni İstanbul‘u canımız gibi korurduk. Uçmağa varan değerli Ağabeyim Yücel Hacaloğlu gazetenin yöneticisiydi. Rahmetli Prof. Dr. Osman Turan başyazarımız olmak üzere Osman Yüksel Serdengeçti ve Galip Erdem Ağabey de gazetenin yazarlarındandı.

Yeni İstanbul‘dan sonra Türk milliyetçilerinin gerçek gazetesi 1970′li yılların sonlarında Hergün” oldu. Rahmetli Alparslan Türkeş‘in kurdurduğu Hergüngazetesi en etkili gazetemizdi. Hergün gazetesini yaşatmak için her gün iki gazete alır, çevremize dağıtırdık. Taha Akyol gazetenin yöneticisiydi. Ben Hergün‘de, Savcı Gündüzalp adıyla, gazete kapanana kadar köşe yazarlığı yaptım. Şimdi ise Türk milliyetçilerinin en etkin gazetesi olan Yeniçağ‘ın yazarlığını yapıyor ve Yeniçağ‘ın yazarı olmaktan da gurur duyuyorum. Yeniçağ, Türk milliyetçilerinin gerçek gazetesi!

Gençlik yıllarımdan beri gazetelerle ilgilendim. Bir gazeteyi yaşatmanın ne kadar zor olduğunu bilenlerdenim. Özellikle o gazete iktidarın yanlışlarını eleştiren bir gazeteyse “gelişmemiş toplumlarda” o gazetenin başına olmadık işler de gelebiliyor…

Sevgili Okuyucum,

Hergün gazetesinden söz ederken, her gün iki gazete aldığımızı belirtmiştim. Pekiyi, her gün iki gazete niçin alınır? Elbette o gazeteyi desteklemek için alınır. Nitekim gazetemiz Yeniçağ için de aynı yöntemi uygulamak durumundayız. Ona buna yalvarmadan, para babası holdinglere yamanmadan, şerefli biçimde bir gazeteyi yaşatmanın tek yolu budur.

O gazete fikir gazetesiyse, kesinlikle özel bir desteğe ihtiyacı var demektir. Peki ya o desteği kim verecektir? Elbette okuyucularımız verecektir.

Her gün bir değil, iki Yeniçağ gazetesi alacağız!

Sevgili Okuyucum,

Bir süredir sağlık durumlarım biraz kötüye gidiyor. Tam yetmiş üç yaşındayım. Geçtiğimiz yıl yaz aylarında kalp krizi geçirdim ve maalesef hâlâ toparlayamadım. Aynı zamanda tansiyon problemi ve Aort Anevrizması ile uğraşıyorum. Kısa bir süre önce doktorumla konuştum, artık dinlenmem gerektiğini ve kendimi yormamın bana zarar vereceğini söyledi.

Gerek Yeniçağ‘da gerek ise yazarlık hayatımda çok güzel günlerim geçti. Ancak üzülerek söylüyorum ki Yeniçağ‘a ve sizlere veda etmek zorundayım.

Yazarlığa veda etsem de Yeniçağ‘ın gönlümde hep ayrı bir yeri kalacak. Her gün 2 Yeniçağ gazetesi alarak onu desteklemeye devam edeceğim.

Hoşça kalın…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu