BAY ALİ ERBAŞ

Ekleyen admin on Kas 20th, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

PROF. DR. DİYANET İŞLERİ BAŞKANI
ZİYARET ETTİĞİN FESLİ KADİR’İN, ATATÜRK HAKKINDA SÖYLEDİKLERİNİ, YUNAN HAYRANLIĞINI YAZMAYACAĞIM… SADECE SİZİN ZİYARETİNİZ HUSUSUNDA SORULARIM OLACAKTIR…

1- 9 Kasımda ziyarete gittiniz, fotoğrafları servis ettirdiniz, bu haberin 10 Kasım günü gazetelerde yer alacağını bilmiyor muydunuz?

2- Hastanelerde kolunu, bacağını, gözünü kaybetmiş yüzlerce gazi yatmaktadır, ayda bir de olsa ‘‘insanı duygularınızla!’’ ziyaretlerde bulunmayı düşünüyor musunuz?

3- “İnsani duygularla!’’ Şehit evlerine taziyelere gitmeyi aklınızdan geçiriyor musunuz?

4- Diyanet İşleri Başkanlığı üniformanla ziyaretin izahı var mıdır? Görevli olarak mı, şahsi düşüncenle mi gittin?

5- Neden, Eylül, Ekim değil de, 9 Kasım’da ‘‘insani duyguların!’’ kabardı?

6- “İtibarsızlaştırma kul hakkı ihlali’’ derken, bu memlekette yüzlerce insan iftiralarla itibarsızlaştırırken, neden iki kelam etme zahmetine katlanmadınız?

7- Ziyaretine gittiğiniz fesli Kadir, kurtarıcımız Atatürk’ü aklı sıra itibarsızlaştırmaya uğraşırken neden “kul hakkını’’ aklınıza getirmediniz? “Yunan galip gelseydi’’ diyen kişinin Atatürk, Cumhuriyet, Vatan, Millet kavramlarını yok sayması “kul hakkına girer mi, girmez mi? “Kul hakkı’’ derken açıkça saçmaladığının farkında mısın, değil misin?

8- Sayenizde! Camiler boş kalmaktadır. Cuma, bayram ve teravih dışında, vakit namazlarında sayılı insanlar vardır. Söylemlerinizle insanları kutuplaştırdığınızın farkında mısınız?

9- “Kul hakkından’’ bahsetmişken, Diyanet’in ve Vakfının son on yıllık muhasebe kayıtlarını, Allah rızası için bağımsız denetçilere açmaya var mısınız?

10- Siz milyonlarca vatan evladını “İnsanı duygularınızla!’’ ziyarette bulunmanızla yaraladınız, üzdünüz, kahrettiniz, bunlar kul hakkı değil midir? Vebal almış olmuyor musunuz? Tövbe edip etmediğinizi bilemem amma, bir özür dilemeyi düşünüyor musunuz?

11- Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Kul Hakkı”nı ihlal ettiğinizin farkında mısınız?

Şahsım olarak, Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim, Ulusalcıyım, her namazımda da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize sonsuz minnet duygusuyla dualar etmekteyim.

Yukarıdaki soruları sorduğum için sakın “bu zındık da kim?’’ demeyesin, Allaha şükürler olsun, camisini, okulunu, Atatürk meydanını yapmış, dört defada hac farzını yerine getirmiş, inanç sahibi bir Atatürkçüyüm..!

Ziyaretlerin bol olsun, Bay Başkan…

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu