PTT Mobil aracı Sorgun’da hizmet vermeye başladı

Ekleyen admin on Kas 6th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesinde PTT Şubesi Mobil aracı vatandaşa hizmet vermeye başladı.

İlk olarak 2016 Yılı Kasım ayında Ankara, Antalya, Denizli ve İstanbul’da hizmet vermeye başlayan mobil araçlar, artık Sorgun’da da hizmet vermeye başladı. PTT Sorgun Şubesi Müdürü Fatih Kurt, bundan böyle vatandaşların artık PTT Şubelerine gitmeden, mobil araçlar sayesinde işlemlerini gerçekleştirebileceklerini açıkladı.

Mobil araçların vatandaşa hizmeti yerinde sunma anlayışı doğrultusunda faaliyete geçirildiğini belirten Kurt  bu hizmetin PTT Genel Müdürlüğü tarafından 2016 yılı içerisinde faaliyete sokmuş olduğu ve tüm Türkiye genelinde kullanılmaya başlanan bir hizmet türü olduğunu ifade ederek “Hizmeti bizzat vatandaşlarımızı ayağına götürüyoruz. Vatandaşlarımız, PTT Şubelerine gelmesine gerek kalmadan şubelerimizde yapılan bütün hizmetleri PTT Mobil aracımız sayesinde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Aracımıza yaklaşık 1 ay öncesinde ATM cihazı da konuldu. Mesai saatleri içerisinde şubelerdeki ATM’lerden yapılan tüm işlemler Mobil aracımızdaki ATM üzerinden de yapabilirler. Mobil aracımız hafta içinde normal mesai saatlerinde, yıl sonuna kadar da Cumartesi-Pazar günleri saat:10.00 ile 14.00 arasında da vatandaşlarımızın hizmetinde olacak” dedi.

Yozgat genelinde 1 adet Yozgat merkez ve 1 adet de Sorgun’da olmak üzere  2 araçla hizmet verdiklerini vurgulayan Kurt “Genel müdürlüğümüz nüfus yoğunluğu ve potansiyeli yüksek olan il ve ilçelere bu araç veriliyor. Bu araçlardan 1 tanesi de Sorgun’da. Şuanda aracımızın tanıtımını yapmaktayız. Sanayi bölgesinde ve Tapu Müdürlüğü bölgesinde tanıtımımızı yaptık. Artık vatandaşın kilometrelerce uzaktan şubemize gelip işlem yaptırmasına gerek kalmadan bütün işlemlerini Mobil aracımız aracılıyla yapabilirler. Bu konuda vatandaşlarımızdan mobil aracımıza ilgi göstermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu