TÜBİTAK 4006 Programı için Rehberlik Toplantıları devam ediyor

Ekleyen admin on Kas 6th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

TÜBİTAK 4006 Yozgat İl Temsilcisi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, TÜBİTAK 4006-Bilim Fuarları Destekleme Programı başvuru sürecine ilişkin bilgilendirme ve rehberlik toplantılarına ağırlık verdiklerini belirtti.

Daha önce tanıtım toplantıları da yapılmış olan programın başvuru süreci başlamış olup, 22 Kasım 2018 tarihinde sona erecektir. Okullarda Bilim Fuarları düzenlemek için hazırlıkların devam ettiği günler içerisinde, “Rehberlik Toplantıları” yaparak karşılaşılan zorluklar ve ihtiyaç duyulan konular yönünde destek verilmeye çalışılmaktadır.

Başvuru yapacak olan öğretmenlerimizin başvuru sistemi hakkında bilgi sahibi olmaları, ARBİS kayıtlarının bulunması ve elektronik imza sahibi olmaları gerekmektedir.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Yozgat merkezdeki ortaokullar için 31.10.2018 Çarşamba günü ve liseler için 2.12.2018 Cuma günü “Rehberlik Toplantıları” düzenledi. Aynı gün 2.12.2018 Cuma günü akşamı Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Çayıralan’daki ve 3.12.2018 Cumartesi günü ise Sarıkaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Sarıkaya’daki okullarda görev yapan öğretmenler için hem bilgilendirme hem de rehberlik toplantılarına katılarak detaylı bilgiler verdi. Bu toplantılardan 150’den fazla katılımcı faydalandı.

Yozgat’tan başvuru şartlarını sağlayan bütün okulların bu programdan faydalanması ve aktif katılarak proje etkinliklerinden daha fazla öğrencinin istifade etmesini temenni ettiklerini vurgulayan Prof. Dr. Mustafa Böyükata, talep eden bütün ilçelere ulaşmaya çalışacağını ifade etti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu