Görkemli bir kutlama

Ekleyen admin on Kas 6th, 2018 kategori : Yekta Güngör Özden. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kutsal ve örnek bir ATATÜRK mirası olan cumhuriyetimiz, yüreğimiz ülkemizin her yerinde coşkuyla kutlandı. Bu yıl izlemekle mutlu olduğumuz etkinlikler, dinlemek ve okumakla gönendiğimiz konuşmalar ve yazılar geleceğe ilişkin umutlarımıza dokundu, güçlendirdi. Değerbilmez kimilerinin olumsuz yaklaşımlarına, unutturma çabalarına ve karalayıp suçlama oyunlarına karşı özellikle gençlerimizin ders sayılacak yanıtları, içtenlikli tutum ve davranışları güçlü birer dayanak olarak yansıdı.

Cumhuriyet, her şeyden önce insan, yurttaş ve ulus olmanın düzenidir, yönetimidir. Yurttaşlık bilincinin ve ulusal egemenlik olgusunun yaşam kanıtıdır. Bağımsızlığın bayrağı, özgürlüğün odağıdır. Ayyıldızla birlikte güneşe koşudur. En büyük Türk Devrimi’dir, en değerli ATATÜRK anıtıdır.

Anlamını ve değerini bilenlerin sonsuza değin yaşatacakları bir insanlık, uygarlık, çağdaşlık, özgürlük ve bilim ocağıdır. Ümmetçiliğe karşı duruşuyla tüm yurttaşlarımız için bir hukuk güvencesidir. Yozlaştırma, niteliklerinden ve amacından uzaklaştırma düzenbazlıklarının sürdüğü günümüzde özellikle kurucularına karşı olumsuz, yakışıksız tutum ve davranışlarla çirkin sözler, kimi devlet birimlerinin resmî internet sitelerinde saldırılar düşüklüğün ve sapkınlığın ne durumlara geldiğini göstermektedir. Yolların kamyonlarla kapatılma çirkinliği çok kınandı.

Ne yapılırsa yapılsın CUMHURİYETİMİZE, kurucusu ATATÜRK ve değerli arkadaşlarına olan sevgimiz, saygımız, bağlılığımız, inancımız asla sarsılmayacak, kötülere ve kötülüklere karşı direncimiz daha çok artacaktır. Siyasal oyunlara, karalama ve saltanata dönüştürme çabalarına asla geçit verilmeyecek, geçerlik tanınmayacaktır. Türk Ulusu’nun Atatürk’e ve emanetlerine bağlılığını kimse bozamayacaktır.

1932′de kurulan ve kamu yararına dernek olan Ankara Kulübü Derneği Başkanı Dr. Metin ÖZARSLAN’ın Yenimahalle’de saraya dönüştürdüğü Ankara Evi’nde önceki Başkan Dr. Bülent KALIPÇI’nın da katıldığı Cumhuriyet Şenliği AnkaralIların coşkusuyla geçti ve Başkanın değerli koleksiyonları beğeniyle izlendi.

ANLAMLI BİR ÖRNEK

Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri içinde Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı özel okullarının gösterileri büyük bir beğeniyle izlendi. Vakıf Başkan Yardımcısı Prof.

Dr. Maksut COŞKUN’un anlamlı ve etkili konuşmasından sonra öğrencilerin konuşmaları, okuduğu şiirler, sergilediği gösteriler izleyenleri duygulandırdı, alkışlarla karşılandı.

İlkokul Müdürü Gamze Altınoklu, Ortaokul Müdürü Mehtap Acar. Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sefa Yıldız Uğurlu ile başta müzik ve beden eğitimi öğretmenleri

olmak üzere tüm öğretmenlerin çalışmalarını veliler güzel sözlerle, güven, beğeni açıklamalarıyla karşıladılar. Atatürk’e bağlılığın, sevgi ve saygının doruğa çıktığını gösteren alkışlar izleyenleri gönendirdi, gözyaşlarını tutamayanlar oldu. Okul yönetici ve öğretmenlerini içtenlikle kutluyoruz. Cumhuriyetin 95. yıldönümü izlenimleri sonsuza değin yaşama inancını ve güvenini pekiştirdi

ATATÜRK AYDINLIĞI

Eskisehir Büvüksehir Beledive Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERSEN’in bir müze durumuna getirdiği, yeniden yapılandırılmasına her yönüyle bayındır, güzel ve tertemiz kıldığı Eskişehir’i geçen hafta. Amasya önceki milletvekillerinden Eczacı Arsan Savaş ARPACIOĞLU’nun açtığı pul sergisi için gittiğimizde gördük. Eskişehir’in yenileme mimarı, sanatçı ve kültür adamı Büyükerşen’in yanında Tepebaşı Belediye Başkanı Dr. Ahmet ATAÇ da yöresini yepyeni bir ortama dönüştürmüş. Halkla ilişkilerinin çok sıcak olduğunu, beğeni ve güvenle sarıldıklarını gördüğüm iki kent insanının çalışmaları örnek düzeyde. Partizanlık yapmadan tüm kentlileri eşit biçimde kucaklamak bir beceri ve başarıdır.

Kimi bölgelerde ve kimi yerlerde Atatürk’ün değerini bilmeyenlerin O’nun adını duyunca, resimlerini görünce kaçmaları ne kadar üzücü. Bunların içinde rektör ve yöneticilerin bulunması daha acı. Nerede yaşadıklarının bilincinde olmayanlar, Türkiye’mizin nasıl kurulduğunu, neler başarıldığını bilmeyenler, ümmetçi, hilafetçi ve zorba kimilerinin aldatmaları ve çıkar ağlarıyla insanlıklarını yadsıyorlar. İstanbul hava limanına “Atatürk” adını çok gördüler. Atatürk adıyla söylenirken yanında zaten İstanbul doğal olarak anılıyordu. İyi ki “Vahdettin” adı verilmedi.

Cumhuriyetin 95.yılı, demokrasinin beşiği olan bu atılımı gerçekleştirenlere bağlılık ve özlem duygularıyla dolup taştı. Cumhuriyet, saltanat-hilâfet ve diktanın yollarını kesin biçimde kapattı. Özlenenlere de umut vermesi olanaksızlaştı.

Sonsuza değin CUMHURİYET!

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu