İZMİR MARŞI – GENÇLİĞE HİTABE-ANDIMIZ

Ekleyen admin on Kas 6th, 2018 kategori : Yahya Aksoy. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Kurtuluş Savaşımız ile Cumhuriyetimizin  ruhunu yansıtan,sembolleşmiş, ulusal birlik ve dayanışmaya hizmet eden  toplumca benimsenmiş bazı değerleri  tartışarak ve sarsarak kime ve neye  hizmet edilmekte?

İzmir Marşı’nı lisede okumak isteyen öğrenciye tokat atan öğretmen  dönüp aynaya bakmalı ve yüzünün kızardığını görmelidir.Yazıklar olsun.  Ulusal manevi değerlerin bilincinde olmayanlar,  öğretmelik yapamazlar ve eğitim kurumlarında yönetci olamazlar.

Gençliği Atatürk ruhuyla  donatmak ve ulusal sorumlulukların bilincine varmak için ortaya konulmuş “Gençliğe Hitabe ve Andımız” bütün halkımızın ve öncelikle gençlerimizin benliğinde büyük gurur ve kıvanç yaratmakta ve bayraklaşmaktadır.

Ulusal  gücümüze heyecan veren  marşlarımız ve andlarımız  hepimizindir.Kişisel  beğenilere ve siyasal çıkarlara alet edilemezler. Hepimiz baş tacı etmeliyiz.

Biirilerine yaranmak için bazı kişilerin ve kurumların hatalarına göz yummak doğru değildir.Bunu önlemek  için var olan ulusal bilinç yerinde ve zamanında sesini çıkarmaktadır. Bu sesi duymazdan gelenler ve sembolleşmiş değerleri sarsmak için gayret gösterseler de  boşunadır. Ulusal değerler kenilerini korumasını bilirler.

Bir zamanlar Kenan Evren en üst görevde iken, Marmartis’te bir okulun salonunda yapılan Cumhuriyet Bayramı kutlamasında, öğretmenler korosunun seslendirdiği 10.YIL MARŞI’nda salondakiler heyecanla ve hevesle toptan ayağa kalktılar ve önde oturan o yetkili kalkmadı.Oturduğu yerden “ONUNCU YIL MARŞINDA ayağa kalkılmaz” diye salona seslendi. Hayretler içinde kalan koro ve salondaki dinleyiciler heyecanlarını ve marşı kesmeden okudular. İşte halkımız ve işte bazı yöneticiler.

Cumhuriyete, Atatürk’e ve onların değerlerine,ilkelerine  karşı çıkmakla kimlere ve nelere hizmet edileceği düşünülmelidir.

Toplumları maddi yönlerden önce manevi yönden güçlendirmek ve  ufkunu yüceltmek gerekir. Halkımızın  manevi gücünü, heyecanını ve bilincini  yücelten,İstiklâl Marşı,Gençliğe Hitabe, Andımız,İzmir Marşı ve Onuncu Yıl Marşı gibi  değerleri sarsmaya çalışanları görmek ve anlamak gerekir. Bu değerleri korumak ulusal bir görevdir.

Ufuklara yücelerden sonsuza dek bakanlar başarılı olurlar.Halkımızda bu bilinç vardır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu