DİLBER DUDAĞI VAR MI?

Ekleyen admin on Kas 6th, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Garson masaya gelip yemek listesini bıraktı, biraz sonra da “Siparişinizi alabilir miyim?” dedi.

Ayşe kadın fasulyesi, ardından kadınbudu köfte, tatlı olarak ta dilberdudağı dedim.
Garson “Peki efendim” deyip siparişleri almaya gitti.

Yemekleri getirdi, yemek sonu hesabı istediğimizde “Efendim bir de vezirparmağımız var, imambayıldı yemeğini de aşçımız çok güzel yapar, öbür gelişinizde aklınızda bulunsun” tembihini yapmayı da ihmal etmedi.

Şu fetvacı! Vatandaşlardan birisi aynı lokantada ve yan masada olsa, verdiğimiz yemek siparişine şahit olsa, son aşamada garsonun tembihlerini de duymuş olsaydı, acaba ne fetva verirlerdi?

Bilemeyiz… Belki de;

“Restoranlarda yemek yemekte caiz değildir!

Yemek isimlerinde kadını çağrıştıranlar yasaklanmalıdır!

Nedir öyle dilberdudağı, kadınbudu köfte?

Bu gibi yemek adları şehveti duyguları kamçılar!

Günaha girersiniz” derlerdi.

“Battaniyelerin şehvete teşvik edebileceğini” söyleyen fetvacılar şu yiyeceklerin adlarını duyunca, nasıl fetvalar vereceklerini merak ediyorum.

“Hanımgöbeği, sütlü Nuriye, dulavrat çorbası, yengen, Leyla tostu, hanım çantası böreği, gelin bohçası…”

Hadi bu çeşitlere bir ilave de benden olsun, uyduruk fetvacı çorbası…

Asansör olayına hiç girmek istemiyorum, sadece şunu söylüyorum; Allah bu gibi fetvacılara akıl, fikir versin.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu