Ankara’dan 3 puanla döndük

Ekleyen admin on Eki 17th, 2018 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Türkiye Voleybol Federasyonu 1’inci lig B Grubunda mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, Ankara deplasmanında karşılaştığı Ziraat Bankası Voleybol Takımı’nı 3-1 yendi.

Ankara Beştepe Spor Salonu’nda 17.00 de oynanan karşılaşmaya iyi başlayan ekip konuk Sorgun Belediyespor oldu. Set başında aldığı sayılarla 3-1 öne geçen Sorgun Belediyespor karşısında Ziraat Bankası toparlanarak durumu 4-4 yaptı.

Maçın ilk teknik molasına 12-10 önde giren ev sahibi Ziraat Bankası’nı yakalayan Sorgun Belediyespor durumu 20-20 ye getirmesine rağmen set sonunda rakibinin aldığı sayılara karşılık veremeyince ilk seti 25-22 kaybetti.

Maçın 2’inci seti karşılıklı sayılarla başladı. Bu setin teknik molasına da ev sahibi Ziraat Bankası 12-11 önde girmeyi başardı. Teknik moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor Bulgar Oyuncusu Zhulien’in smaçlarıyla önce rakibini yakaladı, sonra da farkı açarak durumu 18-14’e getirdi. Ziraat Bankası antrenörünün aldığı mola da işe yaramayınca ikinci seti 18-25 kazanan takım Sorgun Belediyespor oldu.

Maçın üçüncü setine de iyi başlayan Sorgun Belediyespor, üst üste aldığı sayılarla 6-3 öne geçerek teknik molaya da 12-10 önde girdi. Mola sonrası oyun dengelenir gibi olsa da Sorgun Belediyespor bir ara farkı 5 sayıya kadar çıkararak durumu 22-17 yaptı. Bu dakikadan sonra toparlanan Ziraat Bankası skoru 20-22 ye getirince Antrenör Ümit Terzi mola almak zorunda kaldı. Moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor seti 25-22 kazanarak maçta 2-1 öne geçti.

Maçın son setine Ziraat Bankası iyi başladı ve son teknik molaya 12-10 önde girdi. Teknik mola sonrası toparlanan Sorgun Belediyespor önce 17-15 öne geçti. Bu üstünlüğünü devam ettiren konuk ekip son seti de 25-18 kazanarak Ankara’dan 3 puanla dönen taraf oldu.

Aldığı bu galibiyetle puanını 7 ye yükselten temsilcimiz Sorgun Belediyespor, grubunda 8 puanı bulunan Erzurum Palandöken Belediyespor’un ardından ikinciliğe yerleşti.

Maçın yıldızı, aldığı 45 topun 25’ini öldüren, 3 blok ve 6 direk sayı alan Zhulien  Diqnov Georgiev seçildi.

Niksar’a set vermedik

Türkiye Voleybol Birinci Ligi’nde mücadele eden takımımız  Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı,  Yozgat’ta oynadığımız ilk maçımızda Niksar Belediyespor’a set vermedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu 1’inci ligde mücadele eden Sorgun Belediyespor Voleybol Takımı, Yozgat Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonu’nda Niksar Belediyespor’u ağırladı.

Saat 14.00 de oynanan karşılaşma her iki takımın karşılıklı sayıları ile başladı. Pasör Göktuğ Şeref’in yer almaması Bulgar oyuncuların da gününde olmaması nedeniyle bloklarda ve sayı almada zorlanan Sorgun Belediyespor ilk teknik molaya 12-9 önde girdi.

Teknik mola sonrası her iki takımında karşılıklı sayıları vardı. Büyük bir çekişme içerisinde geçen karşılaşmanın ilk setinde ev sahibi Sorgun Belediyespor set sonunu iyi oynayarak ilk seti 25-23 kazanmasını bildi.

Maçın ikinci seti de ilk setin kopyası gibi karşılıklı sayılarla başladı. İkinci teknik molaya 12-11 önde giren ev sahibi Sorgun, mola sonrası biraz iyi oynamaya başlayınca aradaki farkı 4 sayıya kadar çıkarıp durumu 17-13 e getirdi. Bu dakikadan itibaren üst üste 3 sayı alan Niksar tekrar sete ortak olmaya çalıştı. İkinci sette durum 18-17 ev sahibi takım lehine iken Sorgun Belediyespor Antrenörü Ümit Terzi mola aldı. Mola sonrası Sorgun üst üste aldığı sayılarla durumu 22-18 yaptı. Niksar Belediyespor’un aldığı sayılarla durum 22-21 e gelince Ümit Terzi bu setteki ikinci molasını almak zorunda kaldı. İkinci set sonunu da iyi oynayan Sorgun Belediyespor bu setide 25-22 alarak maçta durumu 2-0 a getirdi.

Maçın üçüncü setinde daha üstün olan taraf Sorgun Belediyespor’du. Üçüncü teknik molaya 12-8 önde giren Sorgun Belediyespor set sonuna 24-19 önde girdi. Ancak maça tekrar asılan Niksar Belediyespor durumu 24-22’ye getirmesini bildi. Ancak bu seti de 25-22 alan Sorgun Belediyespor maçtan üç puanla ayrılan taraf oldu.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu