Çiğdemliye kültür evi ve spor tesisi İsmailhacılı’ya taziye evi

Ekleyen admin on Eki 9th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

YOZGAT – Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Çiğdemli beldesinde belediye tarafından yaptırılan kültür evi ve spor tesisinin yakında hizmete gireceği açıklandı.

Çiğdemli Belediye Başkanı İsmail Biçer, kamu eliyle yapılan kültür yatırımlarına destek Projesi kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yüzde 50 hibe desteği sağlanarak yapılan  Çiğdemli Belediyesi Kültür Evi Projesi’nde son aşamaya gelindiğini belirtti.

Biçer “Yaklaşık 2 milyon 200 bin lira maliyetindeki Kültür Evi Projemizi yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Projemize büyük destek sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Kültür Evi Projesi, devletimizin yüzde 50 hibesi ile gerçekleştirilmiş bir projedir. Vatandaşlarımız için çok amaçlı bir Kültür Evi yaptık. Düğün salonu, tiyatro, sinema salonu gibi bölümleri var. Böyle bir hizmete ihtiyacımız vardı” dedi.

Spor Toto teşkilatı tarafından yaptırılan halı saha ile ilgili de açıklama yapan Biçer “Spor Toto Teşkilatının yüzde yüz desteği ile yaptırılan kapalı halı sahanın tamamlandığını, Çiğdemli de bulunan gençlerin halı sahada boş zamanlarını spor yaparak geçirdiğini sözlerine ekledi.

İSMAİLHACILI’YA TAZİYE EVİ

Diğer yandan Çiğdemli Belediyesi tarafından İsmailhacılı mahallesine imam ve taziye evi yapılıyor.

Çiğdemli Belediye Başkanı İsmail Biçer AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların kaybettikleri yakınlarının cenazelerinde özellikle taziyeleri kabul etmede yer sıkıntısı yaşadıklarını, bunun yağışlı havalarda bir çileye döndüğünü ifade etti.

Biçer, imamevi ve taziye evinin temel betonunun atıldığını ve inşaatın hızla devam ettiğini ifade ederek “Beldemize bağlı İsmailhacılı mahallesinde toplam 320 metrekarelik imamevi ve taziye evinin temeli atılıp, inşaatına başlandı. Göreve geldiğimiz tarihinden bugüne kadar yaptığımız bütün hizmetlerde her zaman istişareyi ön planda tuttuk. Bu inşaatın yapımında da aynı sorumlulukla hareket ettik. 320 metrekarelik inşaatın 200 metrekaresi taziye evi olacak, 120 metrekaresi ise imamevi olarak kullanılacak. Köylü vatandaş işbirliği ile başlattığımız inşaatımız 2019 yılında tamamlanacak ve 150 bin liraya malolacak” dedi. (MEHTAP DOĞAN)

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu