Voleybolda lige iyi başlayamadık

Ekleyen admin on Eki 9th, 2018 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Türkiye Voleybol 1’inci Ligi’ne şampiyonluk parolası ile başlayan voleybol takımımız Sorgun Belediyespor ligin ilk haftasında Ordu deplasmanında karşılaştığı Akkuş Belediyespor maçından 2-3 yenik ayrıldı.

Akkuş Kapalı Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada takımımızın iki yabancısından Zhulien Diqnov Georgiev’in lisansının yetişmemesi, Yanor Genov’un da hasta olması nedeniyle yer alamadı.

Maça Akkuş taraftarları büyük ilgi gösterirken, maç boyunca yaptıkları tezahürat ile takımlarının hep oyun içinde kalmasını sağladılar.

Saat 14.00 de başlayan maçta ilk sayıyı alan taraf Sorgun Belediyespor oldu. Bu sayının ardından üstünlüğü ele geçiren ev sahibi takım önce 4-2 öne geçip teknik molaya da 12-8 önde girdi.

Teknik moladan iyi dönen Sorgun Belediyespor önce durumu 19-19 yaptı, sonrasında da aldığı sayılarla ilk seti 25-23 kazanmasını bildi.

2’inci sete inanılmaz şekilde kötü başlayan takımımız karşısında Akkuş Belediyespor 7-3 öne geçti ve ikinci teknik molaya da 12-6 önde girdi. Mola sonrası da üstünlüğünü devam ettiren ev sahibi takım özellikle Faslı oyuncusunun smaçlarıyla farkı bir ara 10 sayıya kadar çıkararak 16-6 yaptı. Bu dakikadan sonra biraz toparlanıp aradaki farkı kapatmaya çalışsak da, rakibimizin smaçlarına karşılık veremeyince ikinci seti 25-17 kaybettik.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette aradaki farkı açan Sorgun Belediyespor üçüncü teknik molaya 12-8 önde girdi. Mola sonrası da üstünlüğünü koruyan ekibimiz durumu 19-14 yaparak farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Ancak bu dakikadan sonra toparlanan ev sahibi takım ardı ardına aldığı sayılarla farkı 2 sayıya kadar düşürerek durumu 24-22 ye getirdi. Sorgun Belediyespor rakibine başka sayı şansı tanımayınca ikinci seti de 25-23 alarak maçta 2-1 öne geçti.

Maçın 4’üncü setine iyi başlayan taraf yine ev sahibi Akkuş Belediyespor oldu. Setin başlarında 8-6 öne geçmelerine rağmen teknik molaya takımımız 12-11 önde girmesini bildi. Moladan iyi dönen Akkuş önce durumu 14-16 ya getirdi. Bundan sonra da üstünlüğünü sürdürerek 4’üncü seti 21-25 kazanmasını bildi.

Maçta durum 2-2 olunca her iki takımda taybrek seti oynamak zorunda kaldı. Ev sahibi takım olmanın avantajlarını iyi kullanan Akkuş Belediyespor maçın son setinde durumu 8-7 ye getirdi. Takımların saha değişimi sonrasında da üstünlüğünü koruyan ev sahibi takım taybrek setini de 15-13 alarak maçı 3-2 kazanmasını bildi. Bu sonuçla Akkuş Belediyespor 2 puanın sahibi olurken, takımımız Sorgun Belediyespor maçta bir puana razı olmak zorunda kaldı.

Takım Kaptanı Ali Çayır, bu yenilginin kendileri için önemli olmadığını, bundan sonraki maçlarda böyle bir durumun asla yaşanmayacağını söyledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu