İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Özdağ Sorgun’da partililerle buluştu

Ekleyen admin on Eyl 25th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

YOZGAT – İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde partisinin ilçe teşkilatının verdiği akşam yemeğinde partililerle bir araya geldi.

Yemek sonrası partililere hitaben bir konuşma yapan Özdağ, Sorgun’da çok güzel ağırlandığını, güzel yemekler yediğini ancak Türkiye’de birçok insanın aç yattığını belirtti.

Türkiye’nin yoksulluğun, işsizliğin, işten çıkartmaların, enflasyonun hızla arttığı, dövizin % 50 oranında değer kazandığı bir ortamı yaşadığını vurgulayan Özdağ “Şu an yaşanan kriz, Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ne bir maniplasyon, ne de ekonomik bir savaştır. Bu düpedüz bir israf politikasının yarattığı ekonomik krizdir. ‘Geliriniz kadar değil, krediniz kadar yaşayın’ politikaları ile halka empoze edilen düzenin sonuçlarıdır. Bunu ben değil dönemin Başbakanı Binali Yıldırı söyledi. Geçenlerde de Sayın Recep Tayyip Erdoğan da aynı anlama gelen sözler söyledi” dedi.

Özdağ, şu anda ülkede korku politikalarının hüküm sürdüğünü, ancak bu politikaların Yozgatlıyı, Yozgatlı kanaat önderlerini korkutamadığını da ifade eden Özdağ, bütün bu olumsuzluklara rağmen gelecekten ümitli olduklarını ifade etti.

Kadro ve teşkilatları yenilemiş olarak sahadayız

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, 24 Haziran seçim sonuçlarını en kapsamlı ve en demokratik değerlendiren parti olduklarını da belirterek, “Yerel seçimler yaklaşırken İYİ Parti, hem genel merkez kadrolarını yenilemiş, bütün Türkiye’de teşkilatlarını yenilemiş olarak sahaya çıkmış bulunuyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, partisinin ‘İYİ’ler kervanı yolda’ sloganıyla başlattığı ülke turu kapsamında Yozgat’a ardından Sorgun’a geldi. Partisinin il teşkilatı ile bir araya gelen Özdağ, burada ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçim sonuçlarını en kapsamlı ve en demokratik değerlendiren parti olduklarını belirten Özdağ, “Türk demokrasi tarihinde görülmemiş çerçevede, kapsamlı ve derin değerlendirme yaptık. Sayın Genel Başkanımız bu çerçevede partimizi bir kongreye götürdü. Önce bir çalıştay, sonra bir kongreyle seçim sonrasını yeniden yapılandırmanın planlarını gerçekleştirdik. Şimdi yerel seçimler yaklaşırken İYİ Parti, hem genel merkez kadrolarını yenilemiş, bütün Türkiye’de teşkilatlarını yenilemiş olarak sahaya çıkmış bulunuyor” diye konuştu.

Türkiye’nin ekonomik kriz yaşadığını ifade eden İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Suriyeli nüfusu, resmi kayıtlara göre 3,5 milyonu aşıyor, gayriresmi 4 milyon Suriyeli var. Nüfusları, Türklerden daha hızlı artıyor. Bugün her 20 kişiden biri Suriyeli. Ancak 2040 yılında her 13 kişiden biri Suriyeli olacak. Toplam nüfusları 7,5 milyon olacak. Bugüne kadar, Türk milletine 35 milyar dolara mal oldular. Bunun sonu yok. Türk esnaf vergi verirken Suriyeli vergi vermiyor. Bugün sadece Kilis’te Araplar Türklerden daha fazla. 2040′da, Gaziantep’te, Şanlıurfa’da, Hatay’da da daha fazla olacaklar. Adana’da yarı yarıya, Mersin’de yarı yarıya olacaklar. Bu şekilde Türkiye’nin birliğini ve milli devleti muhafaza etmek mümkün olmaktan çıkar. Biz bu tehdit karşısında, Türk milletine söz veriyoruz. İktidara geldiğimiz gün Suriyeli sığınmacılara Suriye’de bir vatan vereceğiz. Türkiye’de vatandaşlık vermeyeceğiz. Bu konuda ilk adımı yaklaşan yerel seçimlerde atmak üzere hazırlıklarımızı yapıyoruz.”

‘TÜRK ASKERİNİ ATEŞ ÇEMBERİNE ATMIŞ DURUMDALAR’

Türk askerinin, Suriye’de ateş çemberinin içinde olduğunu belirten Ümit Özdağ, şunları kaydetti: “Allah korusun bu ülke, böyle zayıf bir anda, bir bela ile karşı karşıya kalmasın. Ama bunlar ne yaptıklarının farkında olmadıkları için belayı adeta arıyorlar. Belayı İdlib’de arıyorlar. Dar bir coğrafyada arıyorlar. Bütün ulusların ve devletlerin toplandığı coğrafyada, Türk askerini bir tarafından Amerikalı, öbür tarafından İranlı, öbür tarafında Rus, İsrail’in nerede olduğu belli değil, bir ateş çemberinin içine atmış durumdalar. Bakın, bir Rus uçağı düştü. Kimin düşürdüğü bile belli olmadı. Bugün Ruslardan bir haber gelmiş, uçağı ‘Suriye düşürmüş olabilir’ diyorlar.  Kendi müttefikleri yani o kadar dar bir alan ki bu alan, kimin kimi vurduğu belli bile olmuyor. Siz oraya binlerce Türk askerini yığıyorsunuz. Neymiş, Selefileri koruyacakmışsınız. Hadi canım siz de. Eğer Türkiye’nin Suriye ile sorunu varsa, esas sorun İdlib’de değil, PKK ile Amerikalarının iş birliği yaptığı, İdlib’in on katı büyük, Suriye’nin kuzey bölgesinde. Türkiye, bu dar bölgede, devlet böyle zayıf, ekonomi çökme aşamasındayken maceraların eşiğine getiriyorlar.”

Programın açılış konuşmasını yapan İyi Parti İlçe Başkanı Dr. Fatih Sungur da, parti olarak her türlü zorluklara rağmen yoğun bir şekilde çalışmaları sürdürdüklerini, Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ’ı Sorgun’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu