TEKNOLOJİNİN AZİZLİĞİ VE ÖZÜR

Ekleyen admin on Tem 31st, 2018 kategori : Ali Demirdağ. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Haftalık yazımı yazmak üzere bilgisayarın başına geçtiğimde, Belediyeden bir anons yankılanıyordu: 31 Temmuz 2018 tarihine kadar Devlete ve Belediyeye borcu olanların yapılandırılması (taksitlendirilmesi) isteniyordu.

Ben de tam bu konuyu yazacaktım. Yani, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşlarına şefkat elinin uzatıldığını nazara vererek (bilhassa imar affıyla) bu fırsattan istifade edilmesi gerektiğini belirtecektim.

Tam da bu esnada telefonuma gelen bir mesajda: “Sorgun Belediyesine 928 tl. Borcum olduğunu ve en kısa zamanda bunu yapılandırmam gerektiği belirtilmektedir.”

Hay Allah! Şaştım kaldım. Bildiğim kadarıyla benim Sorgun Belediyesine hiçbir borcum yoktu. Her neyse bu sıcakta, kan ter içinde Belediyenin ilgili bölümüne varıp sorduğumda, benim gibi pek çok duyarlı vatandaş kuyruğa girmiş gelen mesajların mahiyetini öğrenmeye çalışıyordu. İlgili memur da, isim soruyor bilgisayarından sorgulatıyor ve akabinde de özür diliyor. Yanlışlık olmuş diyor. Vatandaşlar da bir Hasbünallah çekip Belediyeyi terk ediyorlardı.

TAKDİR

Hep böyle olumsuz şeyler yazacak değiliz ya. Bir de olumlu ve güzel bir şey yazalım dedik.

Kanada’da yaşayan kızım, sıla-i rahim için çocuklarla Sorgun’a gelmişken genel bir sağlık kontrolünden geçirelim istedik. Bu vesileyle Sorgun Devlet Hastanesinin ilgili polikliniklerinde gerekli muayeneler yapıldı. Burada yapılan her bir işlemde ilgililerin  (Muayene eden Uz. Dr.dan.. Röntgen, EKG, Kan alma, MR…) Gerçekten işlerinin ehli olduklarına şahit oldum.

Ve yine, bu arada şahit olduğum bir konu özellikle dikkatimi çekti. Konu şu: 18.07.2018 günü Nöroloji Polikliğinde MR sonuçlarını öğrenmek üzere Uz. Dr. Sayın Nihal Güzelay’ın muayene odasına giriyoruz. Bizden önce, kendisini tanıdığım (öğrencim olan ve şu anda Ankara’da bir bürokrat), annesinin tahlil sonuçlarını öğrenmeye çalışıyor ve bunun bir çıktısını alabilir miyim diye ricada bulunuyor. Bunun üzerine Sayın Güzelay kendisinden beklenen cevabı veriyor: “Herkesin tasarruf etmesinin gerekli olduğunu ve bu Devletin kâğıdının da yerli yerinde kullanılmasının lüzumunu belirtti.” Böylece bizim de takdirimizi kazandı.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu