Sungur mahallesinin su sorunu çözüldü

Ekleyen admin on Tem 31st, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yaz mevsiminin gelmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte büyük bir su sorunu yaşayan Bahadın beldesi Sungur mahallesinin su sorunu çözüldü.

Bahadın Belediye Başkanı Dilaver Özcan yağışların yeteri kadar düşmemesi ve yer altı sularının azalmasıyla ülke genelinde yaşanan su sorununun Bahadın’ın da belli başlı sorunlarından olduğunu belirtti.

Özellikle İç Anadolu gibi kırsal bölgelerde bu sorunun daha da arttığını vurgulayan Özcan “Beldemize bağlı Sungur mahallesi de aynı sorunu yaşıyordu. Bu mahallemizde uzun süreden bu yana yaptığımız araştırmalar sonucunda suya ulaştık. Jeoloji mühendisi Selçuk Bey’in başkanlığında yapılan çalışmalarda 176 metre sondaj vurduk ve 110 metreden itibaren suya ulaştık Bunun üzerine kuyu veriminin ölçümünü de yaptırdık. Saniyede 18,5 litre debide suya kavuştuk. Saatte 68 ton su sağlayan bu kuyumuz ile Sungur mahallemizin su sorunu çözümlendi. Ben vatandaşlarımızdan yine de suyu ekonomik bir şekilde kullanmalarını rica edeceğim. Mahallemize ve beldemize hayırlı olsun” dedi. MEHTAP DOĞAN

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu