Arslan: “Hakkımızda açılmış bir dava yok”

Ekleyen admin on Tem 31st, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Spread the love

Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Arslan, son zamanlarda kamuoyunda kooperatif ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ve haklarında açımlaş bir dava olmadığını belirtti.

2012 yılında yapılan Pancar Ekiciler Kooperatif seçimlerinde rakibi Halil Dursun’a 495 oy fark atarak Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı seçilen Kürşat Arslan, geçtiğimiz günlerde kooperatif ve hakkında çıkan bir takım haberler hakkında yazılı basın açıklamasında bulundu.

Kamuoyunda son günlerde gerek kendisi, gerekse diğer yönetim kurulu üyeleri hakkında çıkan haberlerin tamamen asılsız ve yersiz olduğunu vurgulayan Başkan Arslan, hakkında veya diğer yönetim kurulları hakkında açılmış hiç bir mahkeme davası olmadığını ifade ederek “Kamuoyunda yer alan bu tür haberler tamamen asılsız ve yalandır” şeklinde konuştu.

Kürşat Arslan, genel kurul sürecinde hakkında ortaya atılan tüm iddiaların yalan olduğunu, bu konuda yargıya suç duyurusunda bulunduklarını da belirterek, “Şahsımla ilgili ortaya atılan iddialar konusunda yasal haklarımı kullanmak için avukatım aracılığıyla gerekli başvuruları yaptım. Bunların tümü asılsız ve yalandır. Bu konuda hukukun vereceği kararı da kamuoyu ile paylaşacağım” ifadelerini kullandı.

KOOPERATİFİ BORÇSUZ HALE GETİRDİK

Göreve geldiği günlerde kooperatifin büyük bir borç içerisinde ve yıllık cirosunun çok düşük olduğunu belirten Arslan açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Şuan itibariyle önce Allah’ın sonra siz değerli kooperatif ortaklarımızın sayesinde kooperatifimizi yıllık cirosu 30 milyon lira olan borçsuz bir kooperatif haline getirdim. 6 yıldır birçok yatırım ve hizmetler yaptım. Kadışehri’ne yeni modern tarım marketi, tam otomasyon hububat eleme tesisi, kooperatife elektrik üretim tesisi kurup kendi elektriğini üreten ve elektrik satan bir kuruluş haline getirdim. Tabi yaptığımız yatırımlar sadece bununla sınırlı değil, 25 tonluk kamyon alarak çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Teleskop yükleyicisi, servis araçları, yatırım yapmak üzere kooperatif binamızın sınırında bulunan bin 200 metrekare arsayı satın aldık. Kooperatif merkezine 750 metrekare kapalı alan yaptırdık. Sertifikalı nohut tohumu üretimi yaparak çiftçilerimize daha çok değer veren imkanlı kooperatif haline getirdik”dedi.

BİZ GÜCÜMÜZÜ ORTAKLARIMIZDAN VE ÇİFTÇİLERİMİZDEN ALIYORUZ

Arslan, yaptıkları hizmetlerin bunlarla sınırlı kalmadığı daha birçok çalışmalara imza attıklarını belirterek “Birileri kalkıp bazı yerel medya kuruluşlarında kooperatifimiz ve hakkımda asılsız ve gerekçesiz beyanda bulunuyorlar. 6 yıl önce bıraktıkları kooperatifin halen yerinde durduğunu iddia eden şahıslara buradan soruyorum. Yukarıdaki bunca hizmeti siz mi yaptınız. Biz gücümüzü ortaklarımızdan çiftçilerimizden alıyoruz taktir onlarındır” diye konuştu.

VERİMDEN DÜŞEN KİŞİNİN ÇİFTÇİYE FAYDASI OLMAZ

Kendisini eleştiren yaptığı çalışmaları yeterli bulmayan şahısların geçmişte olduğu gibi gelecekte de kimseye faydası olamayacağını kaydeden Arslan “Kooperatifimize ilk gün heyecanıyla aynı azim ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizi eleştiren şahıslar önce dönüm kendilerine bir baksınlar. Geçmişte neler yapmışlar, biz neler yapmışız. Verimden düşen kişinin çiftçiye hiçbir faydası olmaz. Ayrıca Kooperatifimize her iki yılda bir üst birliğimiz olan Pankobirlik müfettiş gelir ve hesaplarımız incelenir yaklaşık 1. yıl öncede müfettişler geldi ve incelemede bulundular bundan doğal bir şey yoktur” ifadelerini kullandı.

SEÇİM KARARINI BİRİLERİNE SORACAK DEĞİLİZ

Arslan açıklamasının son bölümünde şu satırlara yer verdi:

“Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı olarak şahsım ve yönetim kurulu üyelerimizin tamamının kararıyla seçim kararı aldık. Seçim kararı almayı birilerine soracak değiliz. Bu karar yönetim kurulumuzun yetkisindedir. Ayrıca hakkımda ve diğer yönetim kurulu üyelerimizin hakkında açılmış herhangi bir mahkeme davamız kesinlikle yoktur. Bu tür haberler tamamen asılsız ve yalandır. Hakkımda yapılan bu iftiralara noter kanalı ile ihtar göndererek, bu şahıslar hakkında mahkemeye suç duyurusunda bulunduk. Kooperatifimiz hakkında bu tür yalan ve iftiralar kooperatifimize maddi ve manevi zarar vermektedir”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu