Mevsimlik işçilere sağlık hizmeti

Ekleyen admin on Tem 17th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince Mevsimlik Gezici Tarım İşçileri Projesi (METİP) kapsamında, işçi ve çocuklarda sağlık taraması yapılıyor.

Sorgun İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Parlak, verilen mobil sağlık hizmeti ile temel sağlık hizmetlerine kolay ulaşamayan dezavantajlı gruplara, bulundukları mahalde koruyucu ve geliştirici sağlık hizmeti vereceklerini belirterek, çalışmaların sonbahar mevsimi sonuna kadar süreceğini belirtti.

Mevsimlik tarım işçilerine sunulan sağlık hizmetlerinin kayıtlarını, kurumun belirlediği standartlar doğrultusunda tuttukları bilgisini veren Parlak “Bu kayıtları ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda kişinin kayıtlı olduğu aile hekimliği birimi ile paylaşıyoruz. Sorgun İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak mayıs ayından bu yana 23 bölgede kurulmuş 58 çadırda 496 kişiye sağlık hizmeti götürüyoruz. Hizmetlerimiz ilk tespit, izlem, muayene, takip olarak sürekli rotasyonlar halinde devam etmektedir. Ayrıca bu işçilerimizin çocuklarının diş muayenelerini yapıp diş fırçası ve macun dağıtıyoruz. Aşıları nın yanı sıra 0-18 yaş arası boy kilo ölçümü, 15-49 yaş arası kadın ve gebe izlenimi hizmetleri de veriyoruz. Gebe ve bebeklere d vit vegaferon,decavit ilaç dağıtımını yapıp, aile planlaması hakkında danışmanlık hizmeti sunuyoruz” dedi.

Parlak rahim ağzı kanseri taramaları sorgulanıp yaptırmayanların numunelerinin çadırlarda alındığını ve çalışmaların sonbahar mevsimi sonuna kadar süreceğini sözlerine ekledi. OĞUZHAN SAYDAM

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu