WestwaterResources’in Temrezli ve Şefaatli Maden Ruhsatları İptal Edildi

Ekleyen admin on Tem 17th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

İlçemiz Mehmetbeyli, ve Temrezli köylerinde uranyum araştırması yapan WestwaterResources’in Temrezli ve Şefaatli Projelerindeki Maden Ruhsatlarının iptal edildiği açıklandı.

Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren enerji hammaddeleri geliştirme şirketi WestwaterResources, Maden İşleri Genel Müdürlüğünün (MİGEM) şirketin faaliyetlerini sürdürdüğü Temrezli ve Şefaatli uranyum projelerindeki ruhsatlarını iptal ettiğini bildirildi.

Şirket MİGEM tarafından yapılan tebligat hakkında hukuki bir araştırma başlattığını, tazminat da dahil olmak üzere mevcut çözümlerin araştırılacağı belirtilerek, şirketin 60 gün içerisinde tebligata cevap vermesi gerektiği ifade edildi.

WestwaterResources Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Christopher M. Jones konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Projeye yaptığımız yatırımları korumak için yürürlükteki Türk ve uluslararası yasalar kapsamında bu karar hakkında araştırma gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki haftalarda ilgili makamlarla görüşerek bu konuya bir çözüm bulmayı planlıyoruz. Temrezli ve Şefaatli projelerinin uzun süredir destekçisi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin adil bir karar vereceğini düşünüyorum” dedi.

WestwaterResources’in sahibi olduğu AdurMadencilik’in yıllardır Türkiye’deki Temrezli ve Şefaatli projelerini geliştirmek için çalıştığını vurgulayan Jones, güncel uranyum fiyatlarının beklenen seviyelerin altında olması nedeni ile projenin inşaatının geciktiği belirtirken, ilerleyen zamanlarda fiyatların yükselmesi ve buna bağlı olarak projelerin öneminin artacağını sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu