Şehit aileleri ve gaziler yemekte buluştu

Ekleyen admin on Tem 17th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yozgat Valiliği tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehit ailelerine ve gazilere yemek verildi.

Çamlık Otelde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Kemal Yurtnaç, 15 Temmuz’un artık Demokrasi ve Milli Birlik Günü olduğunu söyledi.

Şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere sağlık ve sıhhat dileyen Vali Yurtnaç, “Bazı kötü olaylar, bazı güzelliklerin başlamasına vesile oluyor. 15 Temmuz’da hep birlikte yaşadığımız bu ihanet girişimi, devlet büyüklerimizin ve halkımızın feraseti ve kahramanlığıyla ortadan kaldırılmıştır. Her şeyin bir bedeli var. Bu mücadele bitmemiştir, bu mücadele devam edecektir.” dedi.

Vali Yurtnaç, şehit yakınları ve gazilere seslenerek, şunları söyledi:

“Sizlerin katlandığı acıları hepimiz biliyoruz. Devletimiz, milletimiz buna sahip çıktı. Bunun bir karşılığı olmaz ama şuna inanın ki bizler tüm çalışma arkadaşlarımızla, devletimizin bütün birimleriyle sizlerin emrindeyiz. Sizlerin hayata bağlanmasını daha fazla temin etmek için gerekli her türlü tedbiri alma gayreti içerisindeyiz. Şehitlerimizin emanetleri bizim emanetimizdir.”

Programa, şehit yakınları ve gaziler, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ali Keven, İbrahim Ethem Sadef, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ve davetliler katıldı.

Yemek sonrası Vali Kemal Yurtnaç masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri ve gazilerle sohbet etti.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu