Hastanelerde Bilgi İşlem Sistemleri Daha Hızlı Olacak

Ekleyen admin on Tem 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Yozgat’ta Bakanlığın talimatı üzerine, Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Merkezi (HBYS) Komisyonu, ilçe hastane müdür ve müdür yardımcılarından oluşturuldu. Hastanelerde bilgi işlem sistemleri anında çözüm bulacak, vatandaşa daha hızlı hizmet verecek. Hastane içinde bilgi sistem işlemleri hızlanarak, bilgiye daha hızlı ulaşılacak, komisyon çıkan problemleri anında takip ederek çözüm bulacak.

Ayrıca Komisyon Toplantısında; tüm ilçe hastanelerinde, laboratuvar sonuçları, doğum bildirimleri SMS yoluyla Yozgat il genelinde vatandaşlara gönderileceği müjdesi de verildi. Özel günlerde, sağlık personellerine kutlamada mesajları da telefonlarına gönderilecek.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin yaptığı açıklamada; “Müdürlüğümüz bünyesinde başkanlığını yapacağımız, Bilgi İşlem ve Teknik Hizmetler komisyonu; Bilgi işlem ağı üzerinden hizmet sunmak, toplanan bilgi verilerin sistem üzerinde ve düzenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamak, Yazılım, Donanım ve kablolama ile ilgili işlemlerin yapılmasını sağlamak ve özellikle bilgi işlem sisteminin kesintisiz hizmet vermesi için gerekli tedbirleri almak, sistem için gerekli makine ve teçhizatın temini için başhekimliğe öneride bulunmak ve sistemin teknik yönden gelişmesini sağlamak amacı ile AR-GE çalışmalarını koordine etmek, hastanede veri giriş ve takibinde görev alacak personele gerekli eğitimi vermek, idarece ihtiyaç duyulan bilgileri yazılı ve/veya sistem üzerinden verilmesi, görevlerini daha hızlı, en kısa sürede çözüm bularak sürdürecektir.

İlçe hastanelerimizde de artık laboratuvar sonuçları vatandaşlarımıza SMS yoluyla bildirilecektir” dedi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu