AYDINCIK 19. KAZANKAYA KANYON FESTiVALİ YAPILDI

Ekleyen admin on Tem 10th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Aydıncık 19. Kazankaya Kanyonu Kültür Sanat Festivali yapıldı.

Geniş katılım ve halkın coşkusuyla desteklenen Aydıncık Kültür – Sanat festivaline, Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, Kaymakam Yavuz Akyol, Belediye Başkanı Ahmet Koçak’la birlikte çevre belde başkanları, daire amir ve müdürleri ile birlikte konuk sanatçılar, şair ve yazarlar, Yozgat Kültür ve Turizm Müdürü Metin Halıcı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aydıncık 19. Kazankaya Kanyonu Kültür Sanat Festivali Yozgat Mehteran takımının coşku dolu Gösterimi ile başladı.

Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak’ın açış Konuşmasının ardından söz alan Vali Kemal Yurtnaç Aydıncık ilçesine sahip çıktıklarını ifade edip ilin Tanıtımı için buradan çıkarılıp yerinde Üretilen Amatist Taşı hediyelik eşyaları ile ilin ve ilçenin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Göreve geldiği günden beni Aydıncık ilçesini yakından takip ettiğini ve bu tür kültürel faaliyetlere katıldığını belirten Vali Yurtnaç, “Aydıncık gerçekten huzurlu bir ilçe. Küçük olmasına karşın potansiyeli olan bir ilçe. Biz il olarak yurt içinde ve yurt dışında kültür turizm fuarlarına katılıyoruz ve ilimizin tüm değerlerini fuarlarda ortaya koyuyoruz.  Bu manda Ametisit taşı ile sanat atölyesi ile Kazankaya Kanyonu ile Yozgat’ı hep birlikte tanıtıyoruz. Termal kongre ve spor turizminin yeni adresi Yozgat sloganı ile yola çıktık. Sorgun’da ki termal otelimizin müşterisi fuarlara katıldıktan sonra yüzde 30/40 arttı. Sarıkaya’da ki tarihi Roma Hamamını UNESCO Kültürel Mirası Geçici Listesine aldırdık. Bunlar hem ülkemizin hem de ilimizin tanıtımı için önemli değerlerdir. Aydıncık ilçemizin de değerlerini gün yüzüne çıkarıp değerlendirmemiz lazım. Ametisit taşı ile sanat atölyesi ile Kazankaya Kanyonu ile Aydıncık’ı tanıtmalıyız. Bunları bir fırsata çevirmeliyiz. Bunu da hep birlikte yapacağız” diye konuştu.

29 Haziran Cuma günü Başlayan Aydıncık Kültür Sanat Festivaline Yozgat Mehteran takımının yanı sıra ses Sanatçıları, şair ve. Yazarlar da katılarak coşku dolu bir festivalin yaşanılmasına vesile oldular. Ses sanatçıların seslendirdiği türkülerle coşup kaynaşan ilçe halkı Şairlerin şiirleriyle de duygusal anlar yaşadılar. Festival üç gün üç gece devam edip kaynaşmaya, kucaklaşmaya vesile oldu. Ilçenin tanıtımına da büyük katkısı olan Aydıncık Kazankaya Kültür ve Sanat Festivali Yörenin tarihi ve turistik yerlerinin gezilmesi ile devam etti.

Festivalin davetli konukları Ünlü Şebek Yaylasını- Esi Yaylasını ve Kazankaya Kanyonunu gezerek yayla şenliklerine de tanık oldular. Şebek Yaylası- Esi Yaylası Yöre insanı ile dolup taştı ve coşku kucaklaşmaya, kaynaşmaya vesile oldu. Aydıncık Festivali’ne Yozgat Kültür Turizm ve Kalkınma derneği de destek verdi. Kazankaya Kanyon gezisi ile tamamlanan Aydıncık Festivalinde misafir konuklara Amatist Taşından yapılmış olan hediyeler takdim edildi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu