Başkan Gürbüz’den spora destek girişimleri

Ekleyen admin on Tem 10th, 2018 kategori : Genel, Spor. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Belediye Başkanı Murat Gürbüz, ilçede sporun gelişmesi ve Sorgun Belediyespor’un daha iyi yerlere gelebilmesi için girişimlere başladı.

Başkan Gürbüz ve Sorgun Belediyespor yönetiminden oluşturulan bir heyetle Ankara’ya giden Gürbüz, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşerek Sorgun’da yapılan amatör sporlara destek istedi.

Başkan Gürbüz makamında gazetecilere yaptığı açıklamada,  Sorgun’da sporu geliştirmeyi ve gençlerin spora olan ilgisini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Sorgun’da spora ilgi duyan ve bu yönde yeteneği olan birçok gencin bulunduğunu ifade eden Gürbüz “Biz belediye olarak bu gençlerimize elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz ancak daha büyük başarılara imza atabilmemiz için de daha iyi bütçelere sahip olmalıyız.  Bu amaçla Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığımız görüşmede hem maddi destek,  hem de bu yıl 1’inci Ligde mücadele edecek olan Sorgun Belediyespor Voleybol takımının konaklayacağı sosyal tesislerin tamirat tadilatına da katkı sağlayacakları sözünü aldık” dedi.

Sorgun Belediyespor futbol takımı ve 1’inci Lige çıkan voleybol takımlarının şimdiye kadar emekleri boşa çıkartmadığını vurgulayan Gürbüz “Ayrıca tekerlekli sandalye basketbol takımımızda mevcut. Bu kardeşlerimiz de sporun engel tanımadığını herkese gösteriyorlar. İmkanlarımız ölçüsünde bizde sporcularımıza gereken desteği veriyoruz. Yaptığımız görüşmeler sonucunda yapılacak katkılarla, Sorgun da profesyonel ve amatör spor kulüplerimize daha iyi imkânlar sağlayacağız” diye konuştu.

Gürbüz, önümüzdeki birkaç gün içinde 08-15 yaş arası çocuklara yönelik futbol okulunu, Sorgun Belediyespor hocalarının da katkıları ile açacaklarını sözlerine ekledi.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu