EKİNCİ’DEN LGS KAYIT UYARISI

Ekleyen admin on Tem 10th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, liselere kayıtların nasıl yapılacağına dair öğrenci velilerinin kafalarında bulunan soru işaretlerine açıklık getirdi.

Ekinci, 2018 yılı sınavla öğrenci alan ve merkezi sınavla öğrenci alan liselere tercihlerin 2 Temmuz pazartesi günü alınmaya başladığını ve 13 Temmuz günü mesai bitiminde sona ereceğini belirtti.

Öğrencilerin, öğrenci velilerinin bu süreçte nasıl kayıt ve nasıl tercih yapılacağını merak etiklerini ifade eden Ekinci gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, LGS tercih kılavuzu uyarınca sınavsız öğrenci alan liselere yapılacak yerel yerleştirmelerin, öğrencilerin ikamet adreslerine göre yapılacağı bilgisini verdi.

Sınavsız öğrenci alan liseler için 5’e tercih hakkı bulunduğunun altını çizen Ekinci “Merkezi sınav yerleştirmesiyle öğrenci alınacak liselerde ise sadece sınava giren öğrencilere 5 tercih hakkı tanınacak. Yerel yerleştirmeyle öğrenci alınacak liseler için ise tüm öğrenciler 5’er tercih yapabilecek. Yerel yerleştirmede ilk üç okuldan hepsi kayıt alanından seçilecek ve bu kayıtlarda ikamet adresi, ortaokul bulunuşu, tercih önceliği, ortaöğretim Başarı Puanı (OBP), devam devamsızlık ve yaş kriterlerine bakılacaktır” dedi.

Öğrencilerin yerel yerleştirme için E-Okul sistemi üzerinden tercihlerini yapabileceklerini vurgulayan Ekinci, pansiyonlu okulları tercih eden öğrencilerin de, 5’er tercih hakkı bulunduğunu sözlerine ekledi.

TERCİH DANIŞMA ÇADIRI

Diğer yandan Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, bu yıl liseye kayıt yaptıracak öğrenciler için Tercih Danışmanlığı Çadırı kurdu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci yaptığı açıklamada, Tercih Danışmanlığı Çadırı’nda, Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi öğretmenleri tarafından sabah 09.00 – 17.00 saatleri arasında öğrencilere danışmanlık hizmeti verildiğini söyledi.

Liseye kayıt yaptıracak olan öğrenci ve velilerinin13 temmuz akşamına kadar, Hükümet Binası yanına kurulan çadıra gelerek hizmet alabileceklerini vurgulayan Ekinci “Bu yıl yapılan değişikliklerle liselere kayıt yaptıracak olan öğrencilerimizin ve velilerinin kafalarında bazı soru işaretleri oluştu. Bunları ortadan kaldırabilmek için böyle bir hizmet vermeyi uygun bulduk. 3 Temmuz’da kurduğumuz çadırımız 13 Temmuz akşamına kadar hizmet verecek. Çadırımızda ortaokul 8’inci sınıftan mezun olan ve lise tercihi yapacak öğrencilerin aldıkları puan doğrultusunda ilgi ve yeteneklerine uygun okulları tercih etmeleri için bireysel ve veli danışmanlığı hizmeti veriliyor. Sınava giren tüm öğrencilerimizi, tecrübeli öğretmenlerimizin yer aldığı Tercih Danışmanlığı Çadırına bekliyoruz” dedi.

Ekinci ayrıca, okullarda görev yapan rehber öğretmenlerin de tüm tercih süreçlerinde öğrenci ve velilerin hizmetinde olacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu