Selahattin Alan Camii Aşevinde günde 400 kişiye iftar yemeği dağıtılıyor

Ekleyen admin on Haz 12th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Sorgun Selahattin Alan Camisi Aşevinde ramazan ayı dolayısıyla 400 kişiye iftar dağıtılıyor.

Selahattin Alan Camisi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Kılıç, her ramazan ayında olduğu gibi bu ramazan ayında da dar gelirli aileler için bu hizmeti verdiklerini ifade etti.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, babası Yusuf Kılıç’ın 50 camiyi yaptırmada büyük emeği geçtiğini ve ölmeden önce bir caminin altına böyle bir aşevi açarak, dar gelirli ailelere yemek verilmesini vasiyet ettiğini söyledi.

Babasının vasiyetini yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden Kılıç, “İki yıl önce hizmete giren aşevinde günde 200-250 kişiye yemek dağıtırken, bu yıl bu sayı 400 kişiye çıktı. Hedefimiz bu sayıyı önümüzdeki yıl 500’e çıkarmak” dedi.

Hayırsever vatandaşların yardımlarıyla aşevinin kapasitesini 500 kişiye çıkardıklarını ifade eden Kılıç  şunları kaydetti:

“Mahalle muhtarı ile irtibata geçerek, dar gelirli aileler ile kaç nüfusu olduğunun tespitini istedik. Muhtarlık 150′nin üzerinde bir liste hazırladı ancak Suriyeli kardeşlerimizin de devreye girmesiyle ve diğer mahallelerden gelenlerle bu sayı 400’e ulaştı. 50 sefer tası temin ettik. Bunları ailelere dağıttık. Bir kısmı bu sefer taslarıyla, bir kısmı ise kendi yemek kaplarıyla gelip yemeklerini alıyorlar. Mahallemizde çok sayıda Suriyeli göçmen var. Onlarda aşevimizden yemek yiyorlar. Bu mübarek ayda onlara bu hizmeti sunmakla mutluluğumuz bir kat daha artıyor.”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu