Sorgun’da gazi ve şehit ailelerine iftar

Ekleyen admin on Haz 12th, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

ŞAHİN ÖZMEN – Sorgun Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından gaziler ve şehit ailelerine iftar yemeği verildi.

Sorgun’da bir otelde gerçekleştirilen iftar yemeği Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İftar sonrası konuşan Kaymakam Mustafa Altınpınar, bir iftar programında gaziler ve şehit aileleri ile birlikte olmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

İnsanların olduğu gibi milletlerin de hayatlarında iyi ve kötü zamanlar olduğunu dile getiren Altınpınar, “Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında ve dahi Cumhuriyetin kuruluşunda yaşadığımız uzun harpler, yakmadık ve batırmadık ocak bırakmamışlardır. Uzun yıllar devam eden terörle savaşımızda da bu durum geçerlidir.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz çıktıkları dönülmez yolun sonunda bunun bir hayat memat meselesi, bir varlık yokluk meselesi olduğunu anlamış ve büyük bir sırra vakıf olmuştur. Zor zamanlarda ateşle imtihan edilmişler, bazen çöl sıcağında kavrulmuşlar, bazen de dondurucu soğuklarda beyaz ölüme gülümsemişlerdir.

Onlar cennetin ebedi sakinleridir. Fakat bununla birlikte onların geride boynu bükük bıraktıkları çilelerine hangi sözcükler kafi gelecek, hasretlerinin sızısına hangi tabip derman olacak!

İşte burası sözün sükut ettiği yerdir. Türk Milletinin yaşadığı her yer bu hüzne, bu acıya aşinadır. Bozok Yavlası da öyle.

Acımızı da yasımızı da töremize uygun şekilde namusluca yaşamaya, fakat vatanı da koruyup kollamaya devam edeceğiz. Şehitlerimize hakka yürüyen gazilerimize rahmet yakınlarına sabır diliyorum” dedi.

İftar programına, gaziler ve şehit aileleri, Belediye Başkanı Murat Gürbüz, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu