Sorgun’da 16 bin 390 öğrenci karne aldı

Ekleyen admin on Haz 12th, 2018 kategori : Genel, Manşet. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

OĞUZHAN SAYDAM – Sorgun’da 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının sona ermesiyle, 16 bin 390 öğrenci karne alarak yaz tatiline çıktı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci Şehit Nusrat Atmaca Kız imam Hatip Lisesi inde düzenlenen karne töreninde yaptığı konuşmada, 2017-2018 öğretim yılında 16 bin 2 öğrenciyle eğitim öğretim yılına başladıklarını, ancak gelen nakillerle bu sayının 16 bin 390 ye çıktığını ifade etti.

Ekinci 2017-2018 Ders Yılı’nın başarı ve huzur içerisinde tamamlandığını söyleyerek “İlçemizde  bin 274 okul öncesi,5 bin 250 İlkokul,5 bin 596 orta okul ve 4 bin 270 lise öğrencisi olmak üzere toplam 16.390 öğrenci karne aldı. Velilerimizin karnedeki notları doğru değerlendirmesi gereir. Öğrencinin karnede yazılı notları bir yıllık çalışmasının karşılığıdır. Düşük notlardan dolayı öğrencilerimizi üzmeyelim. Bunun sebeplerini araştırarak önümüzdeki yıllar için tedbirler alalım. Bu konuda okul idarelerimiz, Rehberlik Araştırma merkezi ve Rehber öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olacaklardır” dedi.

Çocukların başarısında asıl göz ardı edilenin kitap okuma konusu olduğunu vurgulayan Ekinci şöyle konuştu:

“Maalesef anne ve baba olarak biz okumuyoruz, çocuklarımızda bizden olumsuz etkileniyor.TV izleme saatlerimizi azaltıp, bundan artan zamanımızı kitap okuyarak geçirmeliyiz.Yeni sınav sisteminde başarının en önemli ayağı, iyi bir kitap okuyucusu olmaktır.Okul kütüphanelerimiz, ilçe Halk kütüphanelerimizi yaz tatili süresince bu amaçla değerlendirebiliriz.

Sevgili öğrenciler kendimizi gelecekte yaşayacağımız Türkiye için hazırlamalıyız. Yarın bizim bulunduğumuz görevleri sizlere teslim edeceğiz. Daha donanımlı bilgi ve beceri dolu yetişmeniz tek isteğimizdir. Bu amaçla 60 okulda bin 56 öğretmen ve idarecilerimizle sizlerin yetişmesi için çaba gösterdik. Eskilerin güzel bir tabiri vardır” Marifet iltifata tabidir” diye. Sizler öğretmenlerinizden çok şey öğrenmek isteyeceksiniz onlarda sizlere daha fazla bilgi ve beceri kazandırmak için gayret edecektir.”

Konuşmaların ardından Ekinci, okul birincisi Rümeysa Altınok’a karnesini ve başarı belgesini verdi.

YOZGAT’TA KARNE TÖRENİ

2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde karne töreni düzenlendi.

Karne töreninde konuşan Vali Kemal Yurtnaç, öğrencilerin yaz tatillerini iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirterek en az bir kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Eğitim insanın doğumundan ölümüne kadar geçen bir süreç olduğunu anlatan Yurtnaç, “Bu süreci verimli kullanmamız gerekiyor. Öğrencilerimiz yaz boyunca hep eğlenecekler diye bir şey yok. En az bir kitap okumaları gerekiyor. Hayat o kadar büyük bir rekabet ki o kadar büyük bir yarış ki üniversiteyi bitireceksiniz iş arayacaksınız. Bunlar hayatta karşılaşacağınız durumlar. Onun için kendinizi nitelikli hale getirmelisiniz. Bunun için de okumayı bırakmayacaksınız.” dedi.

İl Mili Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da, 2017-2018 eğitim öğretim dönemini başarılı bir şekilde tamamladıklarını hatırlatarak Yozgat genelinde 76 bin 545 öğrencinin karne heyecanı yaşadığını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından başarılı öğrencilere karneleri ve ödülleri Vali Yurtnaç ve İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı tarafından verildi.

VALİ YARDIMCILARI DA ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Öte yandan Vali Yardımcısı Adem Yılmaz Ayşe Ilıcak İmam Hatip Lisesi, Vali Yardımcısı Faruk Ekiz ise 75. Yıl Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulunda karne törenine katılarak öğrencileri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadılar.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu