DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

Ekleyen admin on Haz 12th, 2018 kategori : Yahya Aksoy. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Değişimler ve  dönüşümler, Toplumun  beklentilerine, umutlarına ve ufuklarına  yeniliklerle  ileriye doğru katkılarda bulunur.  Çağdaş  gelişmişliği de ifade eder ve demokrasiye katkılar sağlar.Toplumun huzur ve refahı için yeni kııvılcımlar yaratarak örgütlenmeyi canlandırır.

3  Haziran 2018 günü İstanbul’da  tarihi Fenerbahçe Spor Kulübü  genel  kurulunda yapılan oylama sonucunda , 20 yıllık  kulüp başkanının değişmesini sağlayan büyük çoğunluk, ülkemiz ve ulusumuzun   bütün alanlarda değişim ve dönüşüm yaratması yolunda  özel ve önemli bir  örnek teşkil etmiştir.

Genç kadroların toplumsal dinamizme katılması yeni ivmeler ve gelişmeler  yaratacaktır. Gençliğin dinamizmi ile toplumun dinamikleri birleşince  başarı yaratılacak, bu alanda Ali Koç örneği sürekli konuşulacak ve örnek gösterilecektir. Güzel örnekler  başarıları teşvik edecek.

Geleceğe olan güvenimizi artıran ufkumuza yeni aydınlıklar getiren örnek gelişmelerden dersler  çıkarmalıyız. Kartacalı komutan  Hannibal’ın  Roma seferinde  Gebze yakınlarında   yarı yolda kalan ordu komutanlarının,”bütün yollar bitti-gidemiyeceğiz…!” demeleri üzerine söylediği : ” Ya bir bulacağız,ya bir yol yapacağız…”  ünlü sözü unutulmamalıdır.

Köklü bir geleneğe sahip Fenerbahçe Kulübü’nün yeni başkanı Ali Koç’u ve  genel kurul delegelerini kutluyorum. Bu seçimin  ülkemiz için  örnek olmasını temenni ediyorum.

Spor  alanında yapılan bu atılım örnek alınacak ve  diğer resmi-özel kurum ve kuruluşlarda değişim ve dönüşüm olması yolunda yeni umutlara ışık yakacaktır. Yakmalıdır.

Spor, sanat,kültür,tuurizm, ekonomi, sanayi, ticaret,siyaset ve benzeri alanlarda yıllardır kalıplaşmış, durağanlaşmış, yorgunlaşmış , bayatlaşmış,heyecanını yitirmiş, atılım yapamayan  tüm kişi ve  örgütlerin değişime ve dönüşüme uğraması veya uğratılması sonucunda, ülkemizde bütün  dinamik, çağdaş ve atılımcı güçlerin önü açılacaktır.

Bu değişim ve dönüşümlerderden kazançlı çıkacak olan halkımız ile birlikte kurum ve kuruluşlar olacaktır. Çağdaş ve atılımmcı  girişimler yeni bir toplum yaratacak ve en büyük güç olan insan ve toplum gücü yeni bir enerji ile dinamikler yaratacaktıır.

Sivil toplum örgütleri, bünyelerindeki bağnazlığı, bencilliği, tahakkümü, durağınlığı ve olumsuzluğu yok ederek, daha dinamik  hale gelmeli ve  başarı performansı göstermeliler.

Vakıflar, dernekler, fedarasyonlar, spor kulüpleri,odalar,birlikler, sivil toplum kuruluşları, siyasi ve sosyal  resmi-özel kurum ve kuruluşlar ivmelerini artırarak değişim ve dönüşüm yolunda sosyal gerçekleri  görerek gayretlerini artırmalılar ve Ali Koç’un aldığı sonucu örnek almalılar. Toplumsal sorunlar, toplumsal  dinamikleri harekete geçirmekle  çözülür.

Demokratik ve  çağdaş değişim ve dönüşüm  yolunda  bu güzel örneğe imza atarak, toplumun ufkunu, umudunu ve heyecanını yükseltenleri tarih yazacaktır.

Kurumların , kuruluşların, tüm sivil toplum  örgütlerinin bünyelerinde  değişim ve dönüşüm yaratmaları, kadrolarını genç kuşaklara bırakmaları ile birlikte  ülkemizin  gelişmesi hız kazanacak, toplum her alanda  huzurlu, mutlu ve verimli sonuçlara ulaşacaktır.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu