Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?

Ekleyen admin on Haz 5th, 2018 kategori : Prof. Dr. Hamdi Temel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Son günlerde sosyal medyada içimi acıtan bir video dolaşıyor.

Küçük bir kız çocuğuna soruyor spiker;

-İsmin ne?

-Bilmiyorum.

-Baban nerede?

-Babam öldü.

-Yemek yedin mi?

Ağlamaklı oluyor ama cevap veremiyor…

Aslında cevap veremeyen bizdik.

İnsanlıktı…

İzledikçe kahroldum, üzüldüm.

Bu kadar mı acımasız bir mahlûk olduk. Bilemiyorum.

Bu acımasız çıkar sistemleri ülkeleri vuruyor, çocukları yetim bırakıyor.

Kan ve barut kokusundan beslenenlere acıyorum.

Başka bir çocuğun;

Küçük çocukları küçük mermiler ile vururlar değil mi? Babacığım…

Sözlerine ben iç alemimde ne cevap vereceğimi bilemiyorum.

Boğazım düğümleniyor, gözlerim yaşarıyor.

Çaresizliğim yüzümün çizgilerine yansıyor, derinleştikçe derinleşiyor…

Ben ölürsem cennette karnım doyar mı? Annem…

Bu soruda kopuyorum, insanlığımdan utanıyorum.

İçimden “Doyarsın be kızım, ama ben doyar mıyım, halim ne olur bilmem” diyorum.

Nasıl bir imtihandan geçiyoruz Yarabbi!

Üstadımın “Cennet ucuz değil, cehennem ise lüzumsuz değil” sözleri benliğimi kaplıyor, “ne kadar da doğru bir cümle” imiş diyorum.

Hiç bir şey yapamadığımdan dolayı imtihanı kaybediyorum, biliyorum.

Bir başkasının mutsuzluğu üzerine mutluluk inşa etmenin bir zulüm olduğunu en azından biliyorum.

Ne yapacağımı kestiremiyorum,

Ancak yazabiliyorum işte.

Belki de kendimi avutuyorum.

Beni affetmeyeceğini biliyorum ama yine de soruyorum;

“Yarın ahirette beni affedebilecek misin be çocuk?”

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu