19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası kutlamaları

Ekleyen admin on May 22nd, 2018 kategori : Genel. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

MEHTAP DOĞAN – Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Gençlik Haftası, Sorgun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen programlarla kutlanmaya başladı.

Hafta kapsamında sabah ilk tören Belediye Meydanı’ndan Hükümet Konağı yanında bulunan Atatürk büstüne kadar süren Gençlik Yürüyüşü ve burada çelenk sunulmasıyla yapıldı.

Sorgun Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Levent Tunçer, tören sonrasında gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Gençlik Haftası dolayısıyla voleybol, basketbol, futsal, hentbol, satranç branşlarında turnuvalar düzenleyeceklerini söyledi.

Tunçer, ayrıca bu gün öğleden sonra saat 14.00 de, 1500 metre yıldız kızlar, 2000 metre yıldız erkekler, 2000 metre genç kızlar ve 3000 metre genç erkekler dallarında atletizm müsabakaları yapılacağını belirtti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Sorgun’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenlerle kutlandı.

İlk tören sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün ikinci töreni ise Sorgun Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğrencilerin, folklor, tekvando, futsal gösterilerinin ardından müzik şöleni ile devam eden program, daha önce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Törene Kaymakam Mustafa Altınpınar, Belediye Başkanı Murat Gürbüz, Cumhuriyet Başsavcısı Caner Çakmak, İlçe jandarma ve Garnizon Komutanı Binbaşı Mehmet Demir, daire müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu