ZABITAYA DÜŞEN GÖREV

Ekleyen admin on May 22nd, 2018 kategori : Salim Taşçı. Bu kayit icin herhangi bir yanit takip edebilirsiniz RSS 2.0. Yorumlar kapalidir.

Tabiki görev bilincini aşılayacak kişiler belediye başkanlarıdır. Belediye başkanlık makamı, makamdan ziyade hizmet makamı olmalıdır. Başkanlık protokole icabet etmek, bir iki park açılışı yapmak, arada nutuk atmak değildir. Büyük şehirlerde ben zabıtayı seyyar satıcı kovalarken görürüm çoğu zaman… Şimdi gelelim esas meseleye; Hatırı sayılır bir lokanta ve süper marketin buzhane – deposunu görmüştüm. Fareler saklambaç oynuyor! Böceklerin kimi voleybol, kimileri de basket maçı yapıyorlardı! Eğer gördüğüm manzaraya sizlerde şahit olsaydınız, alışveriş yapacağınız marketin ilk önce deposuna bakar, restoranların da mutfak ve depolarına göz gezdirir sonra kararınızı verirdiniz.

Sayın belediye başkanları halkın yediği yiyecekler pislik içerisindeki depolardan geliyor, halk mikroplara bağışıklık kazandı ki! hastaneler dolup taşmıyor. Habersiz denetimleri yaptırınız bakalım ne fecaatlarla karşılaşacaksınız, o yiyecekleri görünce mideniz kalkacak mı, kalkmayacak mı bilemem..! Bir zamanlar gazetelerde haber olmuştu; “Hıfzısıhhada görevli gıda mühendisi gördükleri karşısında, günlük bir elma yiyecek duruma gelmiş ve öbür dünyaya gitmişti…” Bilmiyorum ama Türkiye’de bir Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü var mı? Yoksa acilen kurulmalıdır. Bu halk fare pisliklerine bulaşmış yiyeceklerden kurtarılmalıdır. Cezalar ağırlaştırılmalıdır. 100 – 200 Lira cezalarla iş geçiştirilmemelidir. Pislik içerisindeki işletmeler kapatılmalı, hak ettikleri cezaları çekmelidirler.

 

 

Yoruma Kapalidir.

Son Yorumlar

Arsivdekiler

''Kontrollerde sürücülerin SRC belgeleri Ankara Ardahan Azerbaycan bal Balkan Göçmenleri bat ve daha birçok eşsiz lezzetleri tadabiliyor. Anadolu ve Türk dünyası sofrası 23 Eylül tarihine kadar Etimesgut Türk Beyleri Kent Meydanı’nda görülebiliyor. Festivalde; Kırım belediye izin belgeleri ve emniyet kemerleri ile araçların arkasındaki 'okul taşıtı' ve 'Dur' levhalarının standartlara uygunluğu cağ Doğu Türkistan Erzurum Gaziantep Gurbetçiler Şöleni Zara konseri gelecek yıla ertelendi Yozgat’ın Sorgun Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gurbetçiler Şöleni bu yıl 3. kez ertelendi. Bu yıl düzenlenecek olan gözleme Gümüşhane IrakTürkmeneli Iğdır kadayıf dolması Karadeniz Kars Kazakistan keş KKTC kontrollere öğrenci ve velilerin mağdur olmaması için önem verdiklerini anlattı. 9. Uluslararası Anadolu Günleri Kültür ve Sanat Festivali’nde Yozgat yemekleri sunuldu Ankara Etimesgut Belediyesi’nin kömbe Kırgızistan Kırıkkale kıymalı madımak Niğde patatesli Samsun Sivas yörelerine ait tüm kültürel ve sanatsal öğeleri bulmak mümkün. Kurulan stantlarda Anadolu kadınının pişirdiği bazlama ve gözlemelerin dumanı tütüyor. Mini tandırlarda alın teriyle pişirilen lezz son olarak bugün akşam saat 19.00’da mehter gösterisiyle başlayacaktı. Ancak bu kez de Bingöl’de düzenlenen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. Boğazlıyan'da okul servisleri denetledi Boğazlıyan i Tokat Türkmenistan yangın söndürme tüplerinin olup olmadığı ve servis araçlarında bulunması gereken malzemeler kontrol edildi'' dedi. Okullarda asayişin sağlanması amacıyla öğrencilerin okul giriş ve çıkışlarında da ger yaptığı açıklamada Yozgat Yozgat’ın testi kebabı Çankırı Çorum çigbörek öğrencilerin ulaşımlarının güvenli bir şekilde sağlanması amacıyla okul servis araçlarının denetlendiğini söyledi. Tepe ıspanaklı çeşit çeşit gözlemeler vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Tokat’ın geleneksel batı ve cevizli sucuğu